GÜNCEL
Giriş Tarihi : 20-08-2021 16:05   Güncelleme : 20-08-2021 16:05

Özdemir, Muğla gündemini TV 1 kanalına değerlendirdi

Dijital Medya ve Yayıncılar Derneği aynı zamanda Serap Ülkü Medya A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Serap Ülkü Özdemir; uydu kanalı TV 1’de yayınlanan Haberin Merkezi programında Muğla gündemini değerlendirdi.

Özdemir, Muğla gündemini TV 1 kanalına değerlendirdi

Dijital Medya ve Yayıncılar Derneği aynı zamanda Serap Ülkü Medya A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Serap Ülkü Özdemir; uydu kanalı TV 1’de yayınlanan Haberin Merkezi programında Muğla gündemini değerlendirdi.

Orman yangınları ile ilgili süreç hakkında bilgiler aktaran Dijital Medya ve Yayıncılar Derneği aynı zamanda Serap Ülkü Medya A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Serap Ülkü Özdemir, “Ülke olarak zor bir durumdan geçiyoruz. Sel bölgesindeki afetzede vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Muğla’da 14 gün boyunca orman yangınları ile mücadele ettik. 9 ayrı noktada yangın çıktı. Çok şükür şu anda soğutma çalışmaları da bitirildi. Ağaçların bakım ve kesim işlemlerine başlandı. Hasarlar ile ilgili olarak bakanlık nezdinde açıklamalar yapıldı. Bu yönde tespit çalışmaları sürüyor. Seydikemer bölgesinde evler ve ahırlar da yangından etkilendi. Muğla olarak sadece turizm değil ayrıca bir tarım merkeziyiz. Ekili alanların yanında büyükbaş ve küçükbaş hayvanların zararı ile ilgili, önümüzdeki günlerde detaylı bilgiler aktarılacak” dedi.

DEVLET-MİLLET EL ELE MÜCADELE ETTİ

Orman yangınları esnasında devlet-millet el ele mücadele ettiğine değinen Özdemir, “Orman yangını sırasında, ormanda yaşayan birçok canlı hayatını kaybetti. Gazeteci arkadaşlarımız yangının arasında kaldı. Yangınlar devam ederken, Muğla’da siyasi karışıklık da yaşadık. İmkanlarımız ölçüsünde söndürme çalışmalarına destek olduk. Aynı esnada Manavgat’ta da büyük bir yangın vardı. Muğla’daki birçok ekip, oradaki söndürme çalışmasında yer alıyordu. Marmaris’te ilk yangın çıktığında, birçok ekip Manavgat’ta görevliydi. Marmaris’teki yangına 2 helikopter anında müdahale etti. Muğla’nın 9 noktasında aynı anda orman yangını başladı. Uçak, helikopter ve ekipler yoktu denildiği anlarda biz oradaydık. Hayır devletimiz ve milletimiz el eleydi. Basın olarak yangının içindeydik ve millet-devlet dayanışmasına canlı şahit olduk. Ne yazık ki biz bunu anlatamadık. Bir nevi can pazarı yaşandı” şeklinde ifadeler kullandı.

ÇIKAN BAZI HABERLER BÖLGEMİZİ ÜZDÜ

Dijital Medya ve Yayıncılar Derneği aynı zamanda Serap Ülkü Medya A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Serap Ülkü Özdemir, “Benim medyamdaki web televizyonunda canlı yayında helikopter görünürken, bazı kanallar bunu keserek ekranlarında yayınladı. Bölgedeki medya sektörü yangından büyük dersler çıkardı. Yerel medyanın doğruyu aktarmak adına nasıl bir özverili çalışma yaptığını dile getirmemiz gerekiyor. Bazı ajanslarda çıkan haberlerin yanlış olduğunu herkes gördü. Kırsalda tarım ve hayvancılık ile uğraşan çiftçilerimiz var. Yangın sahasındaki küçükbaş ve büyükbaş hayvanların korunaklı alanlara tahliyesi esnasında, Muğla Tarım ve Orman İl Müdürümüzün gayretlerini gördük. Çıkan bazı haberler bölgemizi çok üzdü” diye konuştu.

VERİLEN SÖZLER YERİNE GETİRİLİYOR

Devletin verdiği sözlerin çok kısa bir sürede yerine getirildiğini kaydeden Özdemir, “Devletimizin verdiği sözler çok kısa sürede yerine getirildi. Traktörleri zarar gören çiftçilere, anında yeni araçları takdim edildi. Evi yanan aileler için hemen çalışmalar başlatıldı. Bölgelere konteynırlar sevk edildi. Burada olsaydınız, o vatandaşların sevinçlerini birebir görebilirdiniz. Zararların hepsi şu anda karşılanıyor. Devletimiz ve milletimiz yaraların sarılması için çalışıyor. Siyasilerimiz sahada. Şov yapmadan halkın mağduriyetini gidermeye uğraşıyorlar. Sahadaki incelemeleri de yakında takip etmeye devam ediyoruz. İlkeli yayın anlayışınızdan dolayı sizlere teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.