GÜNCEL
Giriş Tarihi : 12-07-2021 15:01   Güncelleme : 12-07-2021 15:01

Özdemir güven tazeledi

Türkiye Görme Engelliler Muğla Şubesi olağanüstü genel kurulu Muğla Ticaret ve Sanayi Odası Ortaca Temsilciliği’nde gerçekleştirildi.

Özdemir güven tazeledi

Türkiye Görme Engelliler Muğla Şubesi olağanüstü genel kurulu Muğla Ticaret ve Sanayi Odası Ortaca Temsilciliği’nde gerçekleştirildi. İki listenin yarıştığı kongrede 29 oy alan mevcut başkan Mehmet Özdemir tekrar başkanlığa seçildi. Diğer aday Seher Yılmazer ise 15 oy aldı.

Korona virüsü tedbirleri kapsamında gerçekeşen kongreye Türkiye Görme Engelliler Genel Başkanı Ramazan Koçak, Muğla Şubesi üyeleri ve davetliler katıldı. Kongrede ilk olarak divan heyeti belirlendi. Divan başkanlığına Genel Merkez Başkanı Ramazan Koçak, başkan yardımcılığına Avukat Bekir Pınar getirilirken, katip üyeliklere Eyüp Tuna Üstünel ve Müjde Zeybek seçildiler. Daha sonra saygı duruşunda bulunulup, İstiklal Marşımız söylendi. Faaliyet ve bütçe raporları oylanıp kabul edildi.

Ardından seçime geçildi. Üyelerin oy kullanmasının ardından oylar sayıldı. Türkiye Görme Engelliler Muğla Şubesi Başkanı Mehmet Özdemir, 29 oy ile güven tazelerken; diğer aday Seher Yılmazer 15 oy aldı. Şube Başkanı Mehmet Özdemir’in yönetim kurulunda şu isimler yer alıyor; Kemal Kocabaş, Metin Polat, Burcu Akkuş, Gültekin Altoğ, Volkan Altoğ, Mustafa Aksan, Birol Yenigün...

Genel kurulun ardından üyelere teşekkür eden Türkiye Görme Engelliler Muğla Şube Başkanı Mehmet Özdemir, “Olağanüstü kongremizi demokratik bir ortamda tamamladık. Bu organizasyonumuza katılan herkese çok teşekkür ediyorum. Kazanan şubemiz olmuştur. İlerleyen süreçte yine birlik içerisinde hareket etmeye devam edeceğiz. Tüm kurum ve STK’larla diyalog halinde olacağız” dedi.