ORTACA
Giriş Tarihi : 07-10-2020 16:28   Güncelleme : 07-10-2020 16:31

ORTACA BELEDİYESİ AZERBAYCAN’A DESTEK VERDİ

Ortaca Belediyesi Azerbaycan’ın Dağlık Karabağ’da Ermenistan işgali altında bulunan topraklarını kurtarmak için başlattığı operasyona destek vermek amacıyla belediye binasına Türk ve Azerbaycan bayrağı astı.

ORTACA BELEDİYESİ AZERBAYCAN’A DESTEK VERDİ

Ortaca Belediyesi Azerbaycan’ın Dağlık Karabağ’daki işgali sona erdirmek için başlattığı operasyona Azerbaycan bayrağı asarak destek verdi. Azerbaycan Ordusu’nun başlattığı operasyona destek amacıyla belediye binasına Türk bayrağı ve Azerbaycan bayrağı asıldı.
Gözlerinin, kulaklarının Azerbaycan’da olduğunu ifade eden Ortaca Belediye Başkanı Alim Uzundemir, “Bizim şu anda yüreğimiz, gözümüz, kulağımız Karabağ’da. İnşallah hak edilen şekilde o bölge yine bizim kardeşlerimiz tarafından yönetilecek. Biz sadece bu dönemde değil, her zaman yanlarında olduğumuzu zaten ifade ediyorduk. Bugün de şu anki durumun göstergesi olarak belediye binamıza Türk ve Azerbaycan bayrağı asarak, iki devlet, tek millet vurgusunu tekrardan insanlara ve bütün dünyaya göstermeye çalışıyoruz. Orada bulunan bütün soydaşlarımıza, kardeşlerimize, cephede savaşan bütün askerlerimize Allah yardım etsin. Allah yardımcıları olsun” dedi.