ORTACA
Giriş Tarihi : 27-08-2020 15:04   Güncelleme : 27-08-2020 15:04

Ortaca Belediye İş Sağlığı ve Güvenliği Kurulu Toplantısı Gerçekleştirildi...

Ortaca Belediye bünyesinde oluşturulan İş Sağlığı ve Güvenliği Kurulu toplantısı Belediye Meclis Toplantı salonunda yapıldı. Ortaca Belediye Başkan Yardımcımız Mustafa Kara başkanlığında belediye Meclis Salonu’nda gerçekleşen toplantıya,Ortaca Belediye Meclis Üyesi Zeki Doğaç,İlgili birim müdürlerimiz, iş sağlığı ve güvenliği uzmanları ile çalışanların sendika temsilcileri katıldı.

Ortaca Belediye İş Sağlığı ve  Güvenliği Kurulu  Toplantısı Gerçekleştirildi...

Belediye birimlerinde meydana gelmesi olası iş kazalarının ve meslek hastalıklarının masaya yatırıldığı iş sağlığı ve güvenliği kurulu toplantısında personelin covid-19 virüsüne karşı maske ve koruyucu  malzeme kullanımı ,virüse karşı  önlemlerin arttırılması konuları değerlendirildi.  Ayrıca İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanları tarafından tehlikeli grupta çalışan personelin önümüzdeki günlerde yapılacak sağlık  kontrollerinin planlamaları gözden geçirildi.
 Ortaca  Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Kara, "İş sağlığı ve güvenliği konusunda kurumların önlemlerini almaları ve bunu titizlikle takip etmeleri gerekmektedir. Biz Ortaca Belediyesi yönetimi olarak iş güvenliği ve işci sağlığı noktasında çok hassas davranıyoruz. Belediyemiz bünyesinde hizmet veren personelimizin sağlığı bizler için önemli. Pandemi döneminde aldığımız önlemleri ve virüse karşı koruyucu malzemelerin kullanımı ile ilgili çalışmalarımızı sürdürmeye devam ediyoruz. İş sağlığı ve Güvenliği ilgili faaliyetlerimiz devam ederken personelimizin sağlık kontrollerinide peryodik aralıklar ile sürdürüyoruz " ifadelerini kullandı.