ORTACA
Giriş Tarihi : 27-08-2020 22:49   Güncelleme : 27-08-2020 23:04

Ortaca Belediye Başkanı Basınla Buluştu

Ortaca Belediye Başkanı Basınla Buluştu

Ortaca Belediye Başkanımız Alim Uzundemir basın mensupları ile Günlüklü Restaurantta  bir araya gelerek, 31 Mart yerel seçimlerinin ardından bugüne kadar yapılan çalışmalar,devam eden projeler ve hedefleri hakkında açıklamalarda bulundu.

İlçemizde bulunan  basın mensupları ile fikir alışverişinde bulunan Ortaca Belediye Başkanımız Alim Uzundemir, ilçemize yapılacak olan projeleri anlatarak, projeler hakkında  düşüncelerini aldı. Samimi bir ortamda devam eden sohbette basın mensupları ilçemiz ile ilgili sorularını Ortaca Belediye Başkanımız Alim  Uzundemir'e  yönelttiler.

Basın mensupları ile bir araya gelmekten duyduğu  mutluluğu dile getiren Ortaca Belediye Başkanımız Alim Uzundemir ‘’Göreve seçildikten sonra halkımızın güvenlerine layık olmak ve memleketimize hizmet etmek adına hemen çalışmalara başladık.Çalışmalarımızı sürdürürken önceki dönemden kalan borçları kapatmak içinde planlamalarımızı yaptık.
Belediyemizin ekonomik, idari yönetim,  makine ve hizmet araçları,kurumsallaşma adına yapılan çalışmalar gibi geniş bir analiz ve raporlaştırma süreci gerçekleştirdik.

2 milyon  gibi çok küçük bir bütçe ile vatandaşlarımıza hizmet götürmeye çalışıyoruz.Yıllık 30 Milyon bütçemizde önceki  dönemden gelen borçlar, personel  giderleri, hizmet giderleri, vergiler, ssk vb. ödemeler çıkınca elimize 2 milyon  gibi çok düşük bir bütçe kalıyor ve biz bu bütçe ile 50 bin nüfusluk Ortaca’mıza hizmet etmeye  çalışıyoruz.

Bu bütçeyi bahane etmeyerek  çalışmalarımızada devam ediyoruz. Hibe olarak 2 Kamyon,1 binek araç, 1 adet beko kepçeyi araç filomuza kattık,bunun yanında  yine girişimlerimiz ile hibe olarak 200.000 bin metrekare kilitli parke taşının teminini sağladık ve döşeme çalışmalarına planlamalar çerçevesinde başladık, 19 kilometrelik asfaltlama çalışmalarımıza devam ediyoruz . Gençlik ve Spor Bakanlığı, Spor Toto Teşkilat  Başkanlığı’nın desteği ile Ortaca Belediye Başkanlığımız tarafından yaptırılacak olan  Akıncı Mahallemizde uluslararası standartlarda futbol sahasını tamamlamak üzereyiz,kapalı yüzme havuzu projelerimizin yapım çalışmalarınıda başladık onuda en kısa sürede tamamlayarak halkımızın hizmetine sunacağız .Görev süremizce çalışmalarımızı sürdürerek ilçemize güzel eserler bırakacağız.

Onaylanan projelerimizin  ve diğer çalışmalarımızın yanında ilçemizde yapılmasını planlanan  projelerimizide inşallah en kısa zamanda hayata geçireceğiz.  Dalyan Pazar yerinin üstünü kapatacağız, projesi hazırlanıyor. Dalyan Kanalı ve kıyısının sorumluluğunun bize devredilmesi gündemde. Ayrıca kapalı konferans salonu projesi var. Sevgi yolunun düzenlemesini yapacağız.Millet bahçesi projemiz yapılacak.Bu projelerimizi bakanlıklarımız ile görüştük, biz gitmeden önce bunları hepsini hayata geçireceğiz ‘’ dedi.

Basın mensuplarına tek tek teşekkür eden Ortaca Belediye Başkanımız Alim Uzundemir,  ilçemiz için gösterdikleri hassasiyete, ilçemizin bir adım daha ileriye taşımak için paylaştıkları fikirlere teşekkür  ederek, hatıra fotoğrafı çektirdiler.