ORTACA
Giriş Tarihi : 28-10-2021 15:33   Güncelleme : 28-10-2021 15:33

Ortaca Belediye Başkanı Alim Uzundemir'den 29 Ekim Mesajı

Ortaca Belediye Başkanı Alim Uzundemir'den 29 Ekim Mesajı

Ortaca Belediye Başkanı Alim Uzundemir, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı sebebiyle bir mesaj yayımladı.


Uzundemir mesajında:

''Atatürk önderliğinde büyük Türk milletinin verdiği mücadele sonucunda kurulan Cumhuriyetimiz bugün 98. Yaşında.

Cumhuriyet gerek doğarken gerekse büyüyüp bu yaşa gelinceye kadar birçok badireler atlattı. Ancak Cumhuriyetin en iyi yönetim biçimi olduğuna yürekten inanan aziz Türk Milleti Cumhuriyete sahip çıktı. Onu iç ve dış düşmanlardan koruyup gözetti.

Cumhuriyet sadece bir yönetim biçimi değil bir yaşam tarzıdır. Büyük önderin dediği gibi muasır medeniyet seviyesine ulaşmanın bir yolu olarak benimsediğimiz Cumhuriyet sayesinde ülkemizin gelişimi diğer dünya ülkeleri üzerinde saygınlığı ve gücü açıkça ortadadır. Bugün Orta Doğuda, Doğu Akdeniz’de, Azerbaycan ve dünyanın her yerinde Türk’ün yadsınamaz varlığı bunun en büyük göstergesidir.

 

Atatürk’ün “Cumhuriyeti biz kurduk onu yüceltecek ve yükseltecek olan sizlersiniz” direktifine uygun olarak bugün gelinen noktada Türkiye Cumhuriyeti halkını müreffeh yaşam düzeyine ulaştırmış, demokraside büyük ilerleme kaydetmiştir.

 

Bizi bölmek ve parçalamak isteyen iç ve dış mihraklara karşı adeta kalkan vazifesi gören Cumhuriyet sayesinde ulusal birlik ve beraberliğimiz pekişmiş ve perçinlenmiştir. Kimsenin Türkiye Cumhuriyeti’ni yıkmaya ve parçalamaya gücü yetmemiştir ve yetmeyecektir.

Gücünü aziz Türk milletinin kendisine bağlılığından alan Cumhuriyetimizi bize armağan eden Atatürk başta olmak üzere İstiklal Savaşı kahramanlarını ve aziz şehitlerimizi rahmet, kahraman gazilerimizi minnet ve şükranla anıyor; Ortaca’lı hemşehrilerime sağlık, huzur ve esenlikler diliyorum. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun! '' ifadelerini kullandı.