GÜNCEL
Giriş Tarihi : 11-09-2021 17:08   Güncelleme : 11-09-2021 17:08

Ormanlara giriş yasağı 1 Ekim’e kadar uzatıldı

Geçtiğimiz aylarda yaşanan orman yangınlarının ardından 5 Eylül’e kadar olan ormanlara giriş yasağının; Muğla Valiliği tarafından 1 Ekim tarihine kadar uzatıldığı bildirildi.

Ormanlara giriş yasağı 1 Ekim’e kadar uzatıldı

Geçtiğimiz aylarda yaşanan orman yangınlarının ardından 5 Eylül’e kadar olan ormanlara giriş yasağının; Muğla Valiliği tarafından 1 Ekim tarihine kadar uzatıldığı bildirildi. Orman yangınlarıyla mücadele kapsamında Muğla sınırları içerisindeki ormanlık sahalara 5 Eylül-1 Ekim 2021 tarihleri arasında görevliler dışında girmesine izin verilmeyeceği belirtildi.

Muğla genelinde ormanların çevresinde mola verilmesi, piknik yapılması mangal, semaver ve ateş yakılması ile ilgili alınan yasaklama kararı da 2 Ekim’e kadar uzatıldı. Ayrıca bölgemizde başta ormanlık alanların civarındaki yerler olmak üzere tüm mahallerde anız yakımı, orman alanlara yakın yerlerdeki düğün ve benzeri organizasyonlarda orman yangınına neden olabilecek havai fişek, dilek balonu gibi yanıcı madde kullanılması yasağı da devam ettiği öğrenildi.

Alınan karar ve önlemlere aykırı hareket edenler hakkında Orman Kanunu, Türk Ceza Kanunu ve Kabahatler Kanunu uyarınca adli ve idari işlem yapılacağı açıklandı.