GÜNCEL
Giriş Tarihi : 17-11-2021 14:57   Güncelleme : 17-11-2021 14:57

Orient Hotel satılığa çıkarıldı

Fethiye’nin ve bölgemizin eski turizm tesislerinden birisi olan Orient eski adıyla Aries Hotel’in, Kalkınma Bankası tarafından ihaleyle satışa çıkarıldığı bildirildi.

Orient Hotel satılığa çıkarıldı

 

 

Fethiye’nin ve bölgemizin eski turizm tesislerinden birisi olan Orient eski adıyla Aries Hotel’in, Kalkınma Bankası tarafından ihaleyle satışa çıkarıldığı bildirildi. Söz konusu işletmenin, Kalkınma Bankası Genel Müdürlüğü Binası’nda 22 Kasım tarihinde saat 10.30 yapılacak ihale ile satışa sunulacağı öğrenildi.

 

Fethiye’nin en eski otellerinden birisi olan, bir süredir de atıl vaziyette duran Orient Hotel’in, artık görüntü kirliliğine neden olduğu dile getiriliyor. Foça Mahallesi Mustafa Kemal Bulvarı üzerinde 9 bin 19 metrekare arsa alanına sahip otelde Fethiye 3.Asliye Hukuk Mahkemesi’nin mülk sahibi Alper Arıcak tarafından açılan dava sonucunda koyduğu şerh kararının bulunduğu ifade ediliyor.  

 

Kalkınma Bankası Genel Müdürlük Binası’nda 22 Kasım günü saat 10.30’da yapılacak ihale ile alıcısını bekleyecek olan Orient Hotel, 31 Milyon TL muhammen bedel üzerinden ihale ile satılıp; turizme kazandırılması bekleniyor. Otel çevresinde bulunan vatandaşlar ve esnaflar, şu anda otelin kötü bir görüntü oluşturduğunu vurguladılar.