MUĞLA TÜRK
Giriş Tarihi : 22-02-2021 20:20   Güncelleme : 22-02-2021 20:20

ORGAN NAKİL MERKEZİMİZ MUĞLA’MIZA HAYIRLI OLSUN…

ORGAN NAKİL MERKEZİMİZ MUĞLA’MIZA HAYIRLI OLSUN…

ORGAN NAKİL MERKEZİMİZ MUĞLA’MIZA HAYIRLI OLSUN…

✅Sağlık Bakanımız Sayın Fahrettin Koca ile yaptığımız görüşmeler sonrasında onaylanarak sertifikasını alan ve Muğla’mızda bir ilk olma özelliğini taşıyan MSKÜ Eğitim-Araştırma Hastanesi Organ Nakil Merkezimizin resmi açılışını yaptık.

✅Muğla’mızda ilk defa hizmete giren merkezimizde ilk böbrek nakil ameliyatı yapılan Mustafa Şahinkaya’yı ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerimizi ilettik.

✅İlk böbrek naklinin 6 Şubat 2021 tarihinde Organ Nakil Merkez Müdürü Prof. Dr. Okay Nazlı, merkez sorumlu hekimi Doç. Dr. Murat Urkan ve ekibi tarafından başarıyla yapıldığını öğrendik.

✅Muğla İlimizde ilk defa kurulan merkezimiz tüm bölgeye hitap edecektir. Muğla ilimizde 1000’in üzerinde böbrek yetmezliği olan hasta organ nakli dışındaki bir tedavi ile hayatlarını sürdürmekte ve bu hastaların 500’den fazlası çok uzun süredir organ nakli sırasındadır.

✅ Merkezimiz sayesinde bu hastalarımızın il dışına sevklerinin önüne geçilecektir.

✅ Ekip ve ekipman olarak her türlü desteği verdiğimiz pandemi sürecinde fedakarca görev yapan tüm sağlık personeli arkadaşlarımıza, Sağlık Müdürümüz İskender Gencer ve Başhekimimiz Turhan Togan’a başarılı çalışmaları nedeniyle teşekkür ediyorum.

✅ Muğla’mıza kazandırdıkları yatırımlar için Sayın Cumhurbaşkanımıza ve Sayın Sağlık Bakanımıza en kalbi şükranlarımızı sunuyorum.

✅ Yatırımlarımız sevgili hemşerilerimize hayırlı uğurlu olsun.

Muğla Milletvekili Yelda Erol Gökcan