BODRUM
Giriş Tarihi : 28-05-2021 16:26   Güncelleme : 28-05-2021 16:26

ÖMER FARUK DENGİZ BODER BAŞKANLIĞINA ADAY

ÖMER FARUK DENGİZ BODER BAŞKANLIĞINA ADAY

 

Bodrum’da turizmi başlatan ailenin yeni kuşağından VERY CHIC 5 YILDIZLI TATİL KÖYÜ (eski adı MAGNIFIC HOTEL) ’in CEO’su ÖMER FARUK DENGİZ, Haziran ayı içeresinde düşünülen Bodrum Turistik Otelciler, İşletmeciler ve Yatırımcılar Derneği (BODER) Genel Kurulu için Başkanlığa yenilikçi ve dinamik ekibiyle aday olduğunu açıkladı.

Bodrum’un turizm duayenleri arasından biri olan Dengiz ailesinin yeni kuşağını temsil eden Ömer Faruk Dengiz, İzmir’de Fatih Koleji, İngiltere’de London College of Business Management ve London Hotel School gibi okullardan başarılı derecede mezunun olduktan sonra Bodrum’a döndü.

Otel İşletmecisi olan Dengiz, merhum babası Mehmet “Ceylan” Dengiz ve merhum annesi Emine “Bahar” Olcay Dengiz’den aldığı Bodrum’da ilk otellerden Ege Otel, Gümbet’te Ege Kamping ve Motel ile başlayan turizmci bayrağını 1975’ten beri aktif şekilde taşıyor.

 Bodrum’daki eski adı Magnific otel yerine VERY CHIC 5 Yıldızlı Tatil Köyü adlı yeni markayla yola çıkan Ceylan Otelcilik ve Turistik İşletmeler A.Ş.’nin CEO’su olan Ömer Faruk Dengiz, emektar ekibi ile başarılı yönetimiyle Bodrum’da ilk 100 içerisine sokmayı başarması ile tanınıyor.

 Uzun yıllardır Bodrum’da turizmci, İş insanları ve otelcileri bir araya getirip bir değer yaratmak için verdiği mücadeleci ruhuyla ile bilinmektedir. Bununla beraber Türkiye Otelciler Birliği, Bodrum Turistik Otelciler, İşletmeciler ve Yatırımcılar Derneği (BODER), Bodrum Ticaret Odası, Bodrum Spor Kulübü, Bodrum Esnaf, Sanayici ve İş İnsanları Derneği, Gümbet Turizm Çevre ve Kültür Varlıklarını Koruma ve Geliştirme Derneği, Gümbet Spor Kulübü Derneği, Cumhuriyet Halk Partisi ve de Bodrum Yarımadası Tanıtma Vakfı gibi birçok STK da aktif görev almış ve kuruluşunda bulunan Dengiz, Halen BODTO 2018-2022 dönemi 5 No’lu Konaklama Sektörü Meslek Komitesi Başkanlığını yürütüyor.

Bizim tesimize gelen turiste, kökenine, dinine, meşrebine, rengine, diline, kıyafetine bakılmaksızın ‘Tanrı misafiri’ gözüyle bakan bir millet olarak çiftçisinden balıkçısına, emeklisinden çalışanına katkısı olan Turizm; 32 sektöre direkt, pek çok sektöre indirekt girdi sağlayan “bacasız bir sanayii”de çalışan emektâr, cefakâr ve vefakâr meslektaşlarım bu COVİD-19 salgınından güçlü ve başarılı bir şekilde çıkarak turizmde güzel o eski günlerimize hep beraber geri döneceğiz. Diyen BODER Başkan Adayı Dengiz;

İleri ki günlerde açıklanacak olan Bodrum Turistik Otelciler, İşletmeciler ve Yatırımcılar Derneği (BODER)’nin her bir olağan genel kurul tarihi açıklanmadan önce önemle altını çizmek isterim ki değerli dernek üyelerimizin sağlığı göz önünde bulundurularak bilgi, deneyim, enerji, paylaşımcılık, iyi insani ilişkiler, sorumluluk üstlenme gibi niteliklere sahip güçlü üyelerimizin bu yüce göreve talip herkese kapımız açık olacaktır. Oluşturacağımız genç ve dinamik ekibi ile birlikte “Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı” olarak geçen genç yaşım itibariyle bu gururlu ve anlamlı günde Bodrum Turistik Otelciler, İşletmeciler ve Yatırımcılar Derneği (BODER) Başkan adaylığımı sizinle paylaşmak istiyorum.

Yaygın olarak Mevlânâ'ya atfedilen ancak Baba Efdal’ın “Yine Gel” rubaisinde bahsettiği gibi seçim kampanyası süresince bizim manifestosumuz ve sloganımız “YİNE GEL” olacaktır.

Seçimli Olağan Genel Kuruluna demokratik bir sürecin parçası olan dernek tarihinde hedeflenen yüksek katılımı ile değerli üyelerimizin takdiri ve izniyle güçlü ekibimiz seçildikten sonra derneğimizin üye sayısını artırarak Bodrum’da tüm saygın ve etkili STK’ların arasına girmek öncelikli amacımız olacaktır.

0Bizler seçilirsek dernek yönetimi süresi boyunca Bodrum Yarımadasında tüm bölgelerdeki kamp, pansiyon, motel, restoran, apart otel, tatil köyü ve otelleri ayırt etmeksizin tüm üye menfaatlerini koruyacağımıza dair inancımız güçlüdür.

Öncelikle bodrumda turizmin nitelikli şekilde hizmet kalitesinin artırılması için Personelin sertifikasyonu için mesleki yeterlilik belgesi alması için TÜROFED, BODTO, Boğaziçi gibi oda, dernek ve üniversitelerde ile ortaklaşa sertifikasyon çalışmalar olacaktır.

Üst birliğimiz olan Türofed gibi saygın bir kurumda Bodrum’u en iyi şekilde temsil edeceğiz.

Ayrıca Gelecek haftalarda yaratıcı projelerimizi sizlerle paylaşacağız.

Mevcut dönemin derneğimize emeğine geçen Sayın Başkanımız H.Halil Özyurt ve Yönetim Kurulundaki değerli arkadaşlarım, abilerim, ablarına ve kardeşlerime teşekkürlerimi sunuyorum.

Amacımız kimseyi kırmak ayırmak değil, değerli üyelerimizin bir arada olmak bilincini yeniden güçlendirmektir. Dedi.