FETHİYE TÜRK
Giriş Tarihi : 26-06-2021 15:39   Güncelleme : 26-06-2021 15:39

Olpak 10 Temmuz’da Almanya’da ringe çıkacak 

Olpak 10 Temmuz’da Almanya’da ringe çıkacak 

MTÜRK TV ekranlarında yayınlanan, Fatih Dereli’nin hazırlayıp sunduğu Spor Ajandası programının bu haftaki konukları konuları Likya Gençlik ve Spor Kulübü Yöneticisi aynı zamanda Profesyonel Boks Antrenörü Hakan Çınaroğlu ile Fethiye’nin ilk Profesyonel Boksörü Sezer Olpak oldu.

Likya Gençlik ve Spor Kulübü Yöneticisi aynı zamanda Profesyonel Boks Antrenörü Hakan Çınaroğlu kulüp faaliyetleri hakkında bilgiler aktarırken; Temmuz ayı içerisinde Almanya’da düzenlenecek olan organizasyonda 6. kez profesyonel olarak ringe çıkacak olan Boksör Sezer Olpak, bu etkinlik hakkında bilgiler aktardı.  

Çalışmaları hakkında değerlendirmelerde bulunan Likya Gençlik ve Spor Kulübü Yöneticisi aynı zamanda Profesyonel Boks Antrenörü Hakan Çınaroğlu, “Öncelikli hedefimiz gençlerimizi spora yönlendirip, disiplinli ve özverili bir çalışma ile onları geleceğe taşımak. İlerleyen süreçte Fethiye’den yeni şampiyonların çıkması adına özverili bir çalışma yürütüyoruz. Geçtiğimiz dönemlerde Likya Gençlik ve Spor Kulübü olarak ilçemizde önemli ve güzele etkinlere imza attık. Kovid-19 sürecinde birçok program ve şampiyona iptal oldu ya da ertelendi. Normalleşme sürecinin başlamasıyla yeni projelerimizle hem ilçemizin tanıtımına katkı sağlamak istiyoruz hem de şehir dışından sporcuların katılımı ile Fethiye ekonomisine artı değer sağlamayı planlıyoruz. Yönetim kurulumuz ile birlikte bu konuda mesai harcıyoruz” dedi.

Almanya’daki müsabaka ile ilgili olarak görüşlerini aktaran Profesyonel Boksör Sezer Olpak, “Haziran ayında yapılması planlanıyordu fakat pandemiden dolayı Almanya’ya uçuşlar durduruldu. 10 Temmuz Cumartesi günü Frankfurt kentinde, ilk kez 8 rauntluk bir maça çıkacağım. Almanya’da bulunan GBA Federasyonu tarafından düzenleniyor. Daha önce 4 ve 6 rauntluk maçlara çıkmıştım. Benim için güzel ve zorlu bir tecrübe olacak. Seviye atlamış olacağım. Bu maçı kazanırsam, Ekim ayında bu federasyonun Avrupa şampiyonluk kemer maçına çıkacağım. Bu yönde hazırlıklarımızı aralıksız sürdürüyoruz. Bu kemeri kazandığım takdirde uluslararası bir kemer kazanabilmek için gayret edeceğim. Boks branşında 5 büyük federasyon yer almaktadır. Bu federasyonların birisinde Avrupa şampiyonluğu kemerini ülkemize ve Fethiye’ye getirmek istiyorum. Hedefim her zaman en iyisi oldu. Büyük erkeklerde ilçemize Türkiye deresini ilk ben kazandırdım. Sporcularımızı da bu bilinçle yetiştiyoruz. Tek amacımız başarı” diye konuştu.