GÜNCEL
Giriş Tarihi : 21-08-2021 16:21   Güncelleme : 21-08-2021 16:21

Oğuz tekrar başkan seçildi

Fethiye Emlakçılar Derneği olağan genel kurulu, Fethiye Belediyesi Özer Olgun Kültür Merkezi Salonu'nda yapıldı. Tek liste ile gidilen kongrede başkanlığa, oybirliği ile yeniden Serdar Oğuz seçildi.

Oğuz tekrar başkan seçildi

Fethiye Emlakçılar Derneği olağan genel kurulu, Fethiye Belediyesi Özer Olgun Kültür Merkezi’nde yapıldı. Tek liste ile gidilen kongrede başkanlığa, oybirliği ile yeniden Serdar Oğuz seçildi.

Pandemi tedbirleri altında yapılan genel kurul; AK Parti Fethiye İlçe Başkanı Turgay Öztürk, Muğla Emlakçılar Odası Başkanı Ziya Ercan, Başkan Vekili Ömer Yetkin, Yönetim Kurulu Üyeleri Hadi Karasu, Zafer Özdemir, Volkan Bilin, Kazım Toprak, Datça Emlakçılar Derneği Başkanı Müderris Bayar, Fethiye Belediye Meclis Üyesi Veli Pabuşcu  ve emlakçıların katılımı ile gerçekleştirildi.

Kongrede ilk olarak divan heyeti belirlendi. Divan başkanlığına Atanur Yıldırım getirilirken, katip üyeliklere Zehra Özdemir, Bülent Öztürk ve Mehmet Büyükkoca seçildi. Saygı duruşunda bulunup, İstiklal Marşımızın söylenmesinin ardından faaliyet raporu Fethiye Emlakçılar Derneği Başkanı Serdar Oğuz tarafından okundu. Faaliyetler hakkında bilgiler aktaran Oğuz, “Diğer ilçelerdeki odalarla birlikte Muğla Emlakçılar Odası’nın kuruluşuna destek verdik. Artık Muğla’da tüm emlakçılarımız daha güçlü duruma geldi. Fethiye’de mesleki yeterlilik belgesinin sağlanmasında odamızda destek oldu. Emlakçılarımızın tanıtımı açısından bir dergi çıkarılmasını sağladık” dedi.

 

Dernek gelir gider bilançosunu okunmasının ardından önümüzdeki üç yılın beklentileri de özetlendi. Tek liste ile gidilen seçimde başkanlığa Serdar Oğuz yeniden seçilirken, yeni yönetim kuruluna Ergün Özdemir, M.Ertan Toydemir, Mehmet Büyükkoca, Okan Tuncel seçildiler. Denetleme kuruluna Metin Sevinç, Kemal Özden, Erdal Savaş; Disiplin Kuruluna Mustafa Büyükteke, Levent Pallavuş, Bülent Öztürk seçildi. Federasyon Delegeleri ise Serdar Oğuz, Mehmet Ali Uyar ve M.Ertan Toydemir olarak belirlendi.

Fethiye Emlakçılar Derneği kongresinde bir konuşma yapan Muğla Emlakçılar Odası Başkanı Ziya Ercan, ilimize Emlakçılar Odası kazandırılmasındaki süreci anlattı. Öte yandan oda olarak Türkiye’de ses getirdiklerini pek çok eğitici çalışmalar yaptıklarını üyelerle ticaret müdürlüğü arasında köprü olduklarını ifade etti. Genel kurula katılan misafir başkanlar da birer konuşma yaparak emlakçılar olarak birlik ve beraberliğin her zaman başarıyı getireceğini söylediler. Toplantıda Merhum Başkan Nevzat Tilkici de anıldı.