EĞİTİM
Giriş Tarihi : 05-09-2020 17:01   Güncelleme : 05-09-2020 17:01

Öğretmenlere Erasmus Avrupa Projeleri Yazma Eğitimi Verildi

Öğretmenlere Erasmus Avrupa Projeleri Yazma Eğitimi Verildi

Öğretmenlere Erasmus Avrupa Projeleri Yazma Eğitimi Verildi

Güney Ege Kalkınma Ajansı’nın (GEKA) desteklediği  "Muğla Mesleki Eğitimi Geliştirme-Erasmus Eğitimi Projesi" kapsamında 24 Ağustos - 04 Eylül 2020 tarihleri arasında Öğretim Görevlisi Petek ÜZÜLMEZ tarafından verilen eğitimlere katılan öğretmenlere İl Milli Eğitim Müdürü  Pervin Töre tarafından katılım sertifikalarını verdi.

Muğla Milli Eğitim Müdürlüğü koordinesinde yürütülen, GEKA (Güney Ege Kalkınma Ajansı) tarafından destelenen, Muğla Mesleki Eğitimi Geliştirme- Erasmus Yazma Eğitimi projesi kapsamında, muğla genelinde görev yapan öğretmenlere eğitim verildi. 24 Ağustos - 04 Eylül 2020 tarihleri arasında 10 gün boyunca süren eğitimlerde öğretmenlere “ Mesleki eğitimi geliştirmek,  mesleki eğitimde öğrenim gören öğrencilerin istihdamını ve becerilerini artırmak, ülke ve dünya ekonomisinde  rekabet edebilecek işgücü yaratmaya katkıda bulunmak ve mesleki eğitim alanında kalite güvencesini sağlamak amacıyla”  Erasmus  projeleri yazabilme ve danışmanlık  eğitimleri verildi.

Menteşe Halk Eğitim Merkezinde gerçekleştirilen eğitimler, Öğretim Görevlisi Eğitmen Petek Üzülmez tarafından verildi. Eğitimlerin sonunda 20 öğretmen, GEKA tarafından hazırlanan katılım sertifikasını almaya hak kazandı.

Sertifika dağıtım töreninde konuşma yapan İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre şu sözleri kaydetti:

“Dünya baş döndürücü bir değişim sürecinde ve bizim de bu süreci çok iyi takip etmemiz gerekiyor. Siz değerli öğretmenlerim, almış olduğunuz bu eğitimlerle bu değişim ve dönüşümüm bir parçası oldunuz. Burada eğitim alan proje koordinatörü, proaktif ve lider 20 öğretmenimin, bizlere ve Muğla’ya katacağı değişimi hep birlikte takip edeceğiz. Bizlere çok büyük katkılarınızın olacağına canı gönülden inanıyorum. Başarılarınızın devamını diliyorum.”

İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre başta olmak üzere İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ferman Akbulut, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Ünsal Korkut ve Eğitmen Petek Üzülmez tarafından, öğretmenlere sertifikaları takdim edildi.