EĞİTİM
Giriş Tarihi : 13-07-2021 13:23   Güncelleme : 13-07-2021 13:23

Öğrenciler masallarla ‘Telafide Ben de Varım’ diyor

Telafide Ben de Varım programı kapsamında Fethiye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne ait Gezici Anadolu Masalları Evi’nin açılışı yapıldı.

Öğrenciler masallarla ‘Telafide Ben de Varım’ diyor

Telafide Ben de Varım programı kapsamında Fethiye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne ait Gezici Anadolu Masalları Evi’nin açılışı yapıldı.

Şehit Fethi Bey Parkı’nda gerçekleşen etkinliğe Fethiye Kaymakamı Eyüp Fırat, Fethiye Belediye Başkan Yardımcısı Oğuz Bolelli, Muğla İl Milli Eğitim Müdürü Emre Çay, Fethiye İlçe Milli Eğitim Müdürü Faruk Kaya, AK Parti Fethiye İlçe Başkan Yardımcısı Salih Dündar, diğer ilgililer, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. Kaymakam Fırat program öncesinde, minik öğrencilere oyuncak hediye etti.  

Gezici Anadolu Masalları Evi projesi ile 12 Temmuz-27 Ağustos tarihleri arasındaki Telafide Ben de Varım programı süresince; Fethiye’nin farklı noktalarında masal eğitmenleri tarafından anaokul, ilkokul 1 ve 2. Sınıf öğrencilerimize yönelik  masallar anlatılacağıbelirtilid. Böylelikle külturel değerlerimiz yeni nesillere aktarılırken öğrencilerinin hayal gücü gelişimleri, sosyal ve dil becerilerine katkı sağlanmaları amaçlanıyor.

Programda ilk olarak Fethiye Halk Eğitim Merkezi Müdürü İsmail Cazağ, proje hakkında bilgiler aktardı. Fethiye İlçe Milli Eğitim Müdürü Faruk Kaya, bu çalışmanın hayırlı olması temennisinde bulundu.

İl Milli Eğitim Müdürü Emre Çay konuşmasında, “Orijinal bir düşünceye sahip olan Anadolu Masalları Gezici Evi’nin açılışını gerçekleştirmiş olmaktan son derece mutluyum. Çocuklarımız pandemi sürecinde çok etkilendi. Belki akademik yönde eksiklikleri olmayabilir ancak psikolojik ve sosyolojik anlamda bazı kayıpların ve sıkıntıların yaşandığını düşünürsek, yapmış olacağımız açılış ve sonrasında ‘Telafide ben de varım’ programı kapsamındaki yapacağımız bir dizi etkinliklerin çocuklarımızın bu eksikliklerini gidermesi bakımından son derece önemli olduğuna inanıyorum” dedi.

Fethiye Kaymakamı Eyüp Fırat, “Zor bir pandemi süreci geçirdik. Bitti diyemeyiz ancak önemli bir mesafe de kat ettik. Çok şükür yavrularımızla bir aradayız. Çocuklarımıza okuma alışkanlığı kazandırabilmek, okumanın önemini anlatabilmek ve bunu masalla başarabilmek adına böyle bir etkinlik yapıldı. Çocuklara bu güzel alışkanlığı öğretirken aynı zamanda örf, adet ve kültürümüzü de aktarabilmek gerçekten benim için çok önemli. Çok güzel bir proje... Emeği geçen herkese teşekkür ederim” diye konuştu.