FETHİYE TÜRK
Giriş Tarihi : 11-04-2021 12:16   Güncelleme : 11-04-2021 12:16

NURSEL ÖZDEMİR KURUMLARI’NDA BÜYÜK BAŞARI

NURSEL ÖZDEMİR KURUMLARI’NDA BÜYÜK BAŞARI

NURSEL ÖZDEMİR KURUMLARI’NDA BÜYÜK BAŞARI

2 Nisan Otizm Farkındalık Günü olup, Nisan ayı otizm farkındalık ayıdır. Farkındalık yaratmak amacıyla mavi giyinilip, ay boyunca Nursel Özdemir Kurumları mavi ışıklandırılmıştır.

Özel Nursel Özdemir Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi öğrencisi Kenan KAYIKÇI’nın başarısı il sınırını aştı. Yaygın Gelişimsel Bozukluklar Destek Eğitim programından uzun zamandır eğitim alan Kenan ayrıca Fethiye Okçuluk ve Doğa Sporları Kulübü Derneği’nde okçuluk kursuna devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde Antalya’da yapılan turnuvada Kenan 2. liği göğüsleyerek büyük başarı gösterdi.

Nursel Özdemir Kurumları kurucusu Salih DÜNDAR “Nursel Özdemir Kurumları Fethiye ve Seydikemer bölgesinde özel eğitim faaliyetlerine devam etmektedir. Fethiye’de bulunan Nursel Özdemir Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi, Elit Nursel Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi ve Seydikemer’de bulunan Kemer Nursel Özdemir Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi kurumumuzda özel eğitim gereksinimli bireylerin yanı sıra destek ihtiyacı olan bireylere de eğitim vermeyi sürdürüyoruz. Prep uzmanlarımız, Odyoloğumuz, Duyu bütünleme uzmanlarımız ve psikologlarımız ile Muğla’nın en büyük ve kapsamlı kurumuyuz. Her zaman öğrencilerimizin yanında ve destekçisiyiz. Öğrencimiz Kenan, bizleri çok gururlandırdı. Kurumumuzdan uzun zamandır Yaygın Gelişimsel Bozukluklar Destek Eğitim Programından eğitim almaktadır. Okuma yazma becerisini kazanmış, kendi işini kendisi yapan başarılı bir öğrencimizdir. Ayrıca Fethiye Okçuluk ve Doğa Sporları Kulübü Derneği’nde okçuluk eğitimi almaktadır. Geçtiğimiz günlerde Antalya’da turnuvaya katılmış ve ikincilikle geri dönmüştür. Bizi çok mutlu etti, çok gururlandırdı. Biz de bu galibiyetini hediye ile ödüllendirdik. Annesi Pınar Hanım, Kenan’ı hep desteklemiş bu tanıdan kurtulması için elinden geleni yapmış ve kurumumuzdan yoğunlaştırılmış bir eğitim almıştır. İyileşmesinin başlangıcı kabullenmeyle ve bizlere kurumlarımıza güvenmeyle olmuş koordineli çalışmayla Kenan’ı bizlere emanet etmiştir. Şimdi geldiğimiz nokta çok başarılı. Otizmin tek tedavisi eğitimdir, medikal değildir. Bu yüzden en ufak bir şüphede ailelerimiz lütfen çekinmesin ve kurumlarımıza tarama için gelsinler. Ne kadar erken eğitime başlanırsa ilerleme de o kadar hızlı oluyor. Ben tekrardan sevgili öğrencimiz Kenan’ı tebrik ediyor ve başarılarının devamını diliyorum.” dedi.

Kenan’ın annesi Pınar KAYIKÇI “Oğlum Kenan otizm tanısı aldığından beri Nursel Özdemir’de eğitim alıyor. Bizim için uzun bir süreç oldu ama başardık. Yaşıtlarının eğitim seviyesine ulaştırdık. Erken yaşta eğitime başlamamızın ve süreci kabul etmemin avantajını yaşıyorum. Salih Bey çok yardımcı oldu, en iyi ve en yoğun şekilde eğitim aldık çünkü otizmin tek tedavisinin eğitim olduğunu biliyorum. Daha çok sosyalleşmesi ve dikkat eksikliğinin giderilmesi için Fethiye Okçuluk ve Doğa Sporları Kulübü Derneği’nde okçuluk eğitimi aldırmaya başladım ve Kenan bu alanda da başarılı oldu. Antalya’daki turnuvadan ikincilikle döndü. Çok mutlu ve gururluyum. Oğlumun bu seviyeye gelmesinde emeği olan bütün hocalarıma, Nursel Özdemir’e ve Salih DÜNDAR’a çok teşekkür ederim. İyi ki sizi tercih etmişim.” Dedi.