GÜNCEL
Giriş Tarihi : 19-01-2022 12:19   Güncelleme : 19-01-2022 12:19

MUTSO Başkanı Ercan: “Aşı olmak için kolları sıvayalım”

MUTSO Başkanı Ercan: “Aşı olmak için kolları sıvayalım”

MUTSO Başkanı Ercan: “Aşı olmak için kolları sıvayalım”

Muğla’da artan Kovid-19 vakaları nedeniyle açıklama yapan Muğla Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı (MUTSO) Mustafa Ercan, yazılı bir açıklama yaparak aşının önemine dikkat çekti.

MUTSO Yönetim Kurulu Başkanı ve İl Pandemi Kurulu Üyesi Mustafa Ercan, Muğla’da Kovid-19 vakalarının artmasının ardından yazılı bir açıklama yaptı. 
Başkan Ercan, Muğla’da Kovid-19 vakalarında yaşanan ciddi artışı üzülerek takip ettiklerini ifade etti.
Toplum olarak 2 yılı aşkın süredir mücadele edilen salgından oldukça sıkılmış durumda olunduğuna dikkati çeken Ercan, “Arkadaşlarımızla dostlarımızla bir arada olmayı özledik. Ancak koronavirüs pandemisi henüz bitmiş değil. Ailemizi ve sevdiklerimi korumak için mücadelemizi bir süre daha sürdürmemiz gerekiyor. Üstelik üretimin devam etmesi, esnafımızın, tüccarımızın yeniden kapanmalarla karşılaşmaması, ekonomimizin bir kez daha zarara uğramaması adına, el birliği ile mücadeleye devam etmeliyiz.” ifadelerini kullandı.
Ercan, yakın zamanda Kovid-19’a yakalanmış ve atlatmış bir vatandaş olarak, üç tam doz yaptırdığı aşılar sayesinde salgını nezleden bile daha hafif geçirdiğine vurgu yaparak, şunları kaydetti:
“Ancak aşı yaptırmamış ya da 1-2 aşı yaptırmış kişiler bu süreci çok daha ağır geçirmekte. Çünkü aşı zamanı gelen kişilerde, aşıların oluşturduğu antikorların koruyuculuğu minimum seviyelere düşmekte.  Aşılanarak vücudun savunma sistemini en üst seviyeye çıkarabiliriz. Ağır geçirilebilecek sürecin, bünyelerimizde ileriye dönük ciddi sıkıntılar yaratabileceğini unutmamalıyız. Aşılarımızı mutlaka yaptırmalı, bağışıklığımızı güçlü tutacak vitaminlerle takviyede bulunmalıyız. Sosyal mesafeyi üç metreye çıkarmalı ve maskemizi mutlaka ağzımızı ve burnumuzu tam kapatacak şekilde takmalıyız. Hastanelerde sıra almadan kolayca aşınızı olabileceğinizi hatırlatmak isterim. Lütfen sevdiklerimizi ve büyüklerimizi düşünerek kollarımızı sıvayalım, aşımızı olalım.”