FETHİYE TÜRK
Giriş Tarihi : 25-11-2020 18:32   Güncelleme : 25-11-2020 18:32

MUT DERESİ Artık Dert Olmayacak

AK Parti Fethiye İlçe Başkanı Turgay Öztürk 14.5 kilometre uzunluğunda ki Mut Deresi üzerinde vatandaşların karşıdan karşıya geçmelerini ve ulaşımlarını daha kısa yoldan yapmalarını sağlamak için yapılan köprülerin montaj çalışmalarını izlemek üzere Karaçulha ve Foça Mahallesi’ne gitti.

MUT DERESİ Artık Dert Olmayacak

 

14,5  kilometre uzunluğunda ki Mut Deresi Karaçulha ,Foça ve Esenköy Mahalleleri içinden geçiyor.Bu mahallelerde Mut Deresi kenarında bulunan yollardan vatandaşlar karşıdan karşıya geçmekte zorlanıyorlardı. Mut Deresi içinden geçmek zorunda kalan vatandaşlar bu durumdan oldukça şikayetçilerdi.Bu durumdan şikayet eden vatandaşların  talepleri üzerine Mut deresi üzerinde farklı noktalara yaya geçitleri yapılmaya başlandı.9 adet yapılmaya başlanan yaya geçitlerinin tamamlanması için son aşamaya geçildi. Montajlarının yapılması aşamasına gelen köprülerin montaj çalışmalarını yerinde izlemek için Fethiye AK Parti İlçe Başkanı Turgay Öztürk Karaçulha ve Foça Mahalleleri’ni ziyaret etti.

İlk olarak Karaçulha Mahallesi’ne yapılan 5 adet köprünün montaj çalışmasını yerinde izlemek için çalışma alanına giden Fethiye Ak Parti İlçe Teşkilatı Başkanı Turgay Öztürk  ” Bugün Mut Deresi üzerinde yapılmakta olan köprülerimizin inşaatındayız. Hem baş mühendisimiz hem Karaçulha Mahalle Muhtarı’mız Mustafa Gizli ile beraberiz. Size bu köprü hakkında biraz bilgi vermek gerekirse 2016 yılında yapılan bir ihale vardı. 9 tane bu tarz yaya köprüsü yapılıyor. Mut Deresi bildiğiniz gibi 14,5 km ve bunun ihalesi 2016 yılında yapılmıştı. 4 tanesi geçen yıl tamamlandı.Köprülerin beş tanesi bu yıl tamamlanıyor.Bu köprülerin  nasıl bir faydası olacak derseniz? Kanalın iki tarafında yaşayan insanlarımız var. Okulumuz bir tarafta, pazarımız diğer tarafta.Muhtardan edindiğim bilgiye göre yaklaşık 2500 kişiye hitap ediyor. 500 hane yani 2500 kişinin yanı sıra   karşıdan karşıya geçenleri de düşünürsek yaklaşık  3 ila 4 bin kişiye sadece bu köprünün hizmet etmesi mümkün. Bu köprü yapıldıktan sonra, çocuklarımızın okula gidiş yolları kısalacak. Riskli trafikten geçme durumları ortadan kalkacak.Riske girip telleri kırarak karşıya geçmek zorunda kalmayacaklar.Bu yatırımı biz sadece bugün için değil ileriye dönük bir yatırım olarak ta görüyoruz. Şu anda köprü yapımı son aşamaya geldiğini ve tamamlanmak üzere olduğunu görüyoruz. Artık son montaj betonları döküldükten sınra kullanılmaya başlayacak.Bu dokuz köprümüzün 5 tanesi Karaçulha Mahallesi’nde 2 tanesi Esenköy Mahallesi’nde 2 tanesi de Foça Mahallesi’nde vatandaşlarımıza ulaşım anlamında büyük kolaylık sağlayacak.Görünüm anlamında da köprüler gayet estetik ve güvenli “dedi.

Karaçulha Mahalle Muhtarı Mustafa Gizli  yaptığı konuşmada “Öncelikle bu köprünün yapımında 2016 yılından beri emeği geçen AK Parti Milletvekillerimize ,AK Parti İl Başkanı’mıza ve ilçe başkanlarımıza sonsuz teşekkürlerimi  halkım ve şahsım  adına bir borç bilirim. Bildiğiniz üzere köprümüzün 2 tanesi daha önceden yapılmıştı. Şu anda da 3 tanesi geldi. Bu köprüler yapılmadan önce karşıdan karşıya geçmek zorunda kalan çocuklarımız ,pazar alışverişi yapmak üzere pazara giden vatandaşlarımızı Mut Deresi içinden geçmek zorunda kalıyordu.Bundan dolayı köprü yapılması ile ilgili geçmişte bir talebimiz olmuştu. Milletvekilimize bundan 3 ay önce köprülerimizin ne zaman yapılacağını sormuştuk. En kısa sürede yapılacağı cevabını almıştık. Şimdi de köprülerimiz yapıldı.Bu köprülerin yapımında emeği geçen Ak Parti Milletvekillerimiz Mehmet Yavuz Demir’e, Yelda Hanım’a Devlet Su İşleri Bölge Müdürümüze , Devlet SU İşleri Muğla İl Müdürü Mehmet İskender Bey’e,Baş Mühendis Cem Çoban’a halkım ve şahsım adına teşekkürü borç bilirim ”dedi.

Fethiye  AK Parti İlçe  Başkanı Turgay Öztürk Karaçulha’dan sonra Foça Mahallesi’nde bulunan  ve  yapım aşamasında olan  köprüye gitti. Burada  Foça Mahalle Muhtarı ile köprü hakkında konuşma yaptı.

Turgay Öztürk  Foça Mahallesi’nde yaptığı konuşmada “Bildiğiniz gibi Devlet Su İşleri 2016 yılında yapmış olduğu ihale sonucunda Fethiye’de 9 tane yaya köprüsü yapıldı. Bunların 5 tanesi Karaçulha’ da 2 tanesi Esenköy’de 2 tanesi de Foça  Mahallemizdeydi. Bu köprülerin toplam bedeli 1 milyon civarında. Bugün itibarıyla montajları devam ediyor. Bugün Foça Mahallesi’ndeyiz. Muhtarımızla beraberiz. Daha önce vekillerimizin  genel müdürlüğümüzle beraber  verdikleri sözler vardı. Sağolsunlar Milletvekillerimiz Mehmet Yavuz Demir ve Yelda Erol Gökcan  sürekli takip etiler. Bu köprüde montaj aşamasına gelindi.Bu tabi çok büyük bir hizmet. Mut Deresi’nin 14.5 kilometrelik uzunluğunu düşünecek olursak yayaların karşıdan karşıya geçmesi, çocuklarımızın okullarına daha kısa zamanda gitmesi gibi kolaylıklar sağlayacak.Köprülerin montajlarını yerinde izlemek adına bugün buraya geldik.Mahallemize hayırlı olsun” dedi.