ASAYİŞ
Giriş Tarihi : 08-02-2021 10:50   Güncelleme : 08-02-2021 10:50

Müşterek Huzur ve Güven Uygulaması 

Müşterek Huzur ve Güven Uygulaması 

Müşterek Huzur ve Güven Uygulaması 

Mevcut huzur ve güven ortamının devamının sağlanması, suç ve suçlularla etkin bir şekilde mücadele edilmesi, Covid-19 salgını ile mücadele kapsamında denetimlerin gerçekleştirilmesi ve vatandaşlarımızın bilgilendirilmesi maksadıyla Muğla Valiliği koordinatörlüğünde 04 Şubat 2021 günü Marmaris ilçesinde müşterek huzur ve güven uygulaması (İl J.K.lığı, İl Emn. Md.lüğü, Sahil Güvenlik Güney Ege Grup Komutanlığı) icra edilmiştir.

Uygulamaya tüm kolluk birimlerinden (52) ekip ile (393) personel katılmıştır.

Uygulamada; ilçeye giriş ve çıkış noktalarında yol kontrol ve arama faaliyeti, balıkçı barınakları / yat limanları / marinalardaki yat ve teknelerde arama ve kontrol faaliyeti, narkotik suçlarla mücadele kapsamında uyuşturucu imal ve ticareti yaptığı değerlendirilen şahıslara yönelik uygulama, metruk bina kontrolleri, alkol satışı yapan yerlerin kontrolleri, sokağa çıkma kısıtlaması kapsamında kapalı bulunması gereken işyerlerinin denetimleri, toplu ulaşım araçları ve motosikletlerde denetim ve kontroller ve covid-19 salgını ile mücadele kapsamında genelgeler doğrultusunda denetimler gerçekleştirilmiştir.

Covid-19 salgını ile mücadele kapsamında yapılan denetimlerde, (438) işletme denetlenmiş, (931) şahsın HES kodu sorgulanmış, kurallara uymadığı tespit edilen (11) şahıs hakkında (9.900) TL idari yaptırım uygulanmıştır.

Asayiş ve Trafik ekipleri tarafından (3817) aracın kontrolü gerçekleşmiş, kurallara uymadığı tespit edilen (84) şahıs hakkında (89.545) TL trafik cezası karar tutanağı tanzim edilmiş, (47) araç trafikten men edilmiş, (1) hacizli yakalamalı araç yakalanmıştır.

Aranan şahıslara yönelik yapılan uygulama sonucu, (7171) şahsın sorgulaması gerçekleştirilmiş, (17) aranan şahıs yakalanmıştır.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.