SPOR
Giriş Tarihi : 17-11-2020 17:02   Güncelleme : 18-11-2020 13:40

MUĞLA’YI SÜPER LİGTE 7 TAKIM TEMSİL EDİYOR

Muğla’yı bu yıl Süper Ligde çeşitli branşlarda 7 Takım, 1. Ligde, 8 Takım 2. Ligde 6 Takım ve 3. Ligde 2 Takım olmak üzere toplamda 23 Takım temsil ediyor.

MUĞLA’YI SÜPER LİGTE 7 TAKIM TEMSİL EDİYOR

Basketbolda Lokman Hekim Fethiye Belediyespor Kulübü Erkekler takımı, Hentbolda Yalıkavak Spor Kulübü Bayanlar Takımı ve Köyceğiz Belediye Spor Kulübü Erkekler Takımı, Hokeyde Köyceğiz Balı Spor Kulübü Kadınlar Hokey Takımı, Muğla Ege Yıldızları Gençlik ve Spor Kulübü Kadınlar Hokey takımı, Muğla Ege Yıldızları Gençlik ve Spor Kulübü U16 Kızlar Hokey Takımı, Bedensel Engelliler Süper Liginde ise Fethiye Gençlik Hizmetleri Spor Kulübü Oturarak Voleybol Erkekler Takımı olmak üzere Süper Ligde toplam 7 takım mücadele ediyor.
 

Muğla’nın sporda marka kent olacağını söyleyen Gençlik ve Spor İl Müdürü Ömer İlman, “Muğla’mız doğası, kültürü, tarihi ve doğal iklimiyle her türlü sporun 12 ay yapılmasına müsait olan çok önemli bir ilimiz. Turizmde marka kent Muğla’da sporda da marka kent olma yolunda ilerliyoruz. Gerek tesisler olarak gerek takımlarımızın başarılar bazında gerekse ulusal ve bölge turnuvalarında yapmış olduğumuz ev sahipliğinde son yıllarda ilimizde spor faaliyetlerinde büyük bir gelişme kaydettik. Bir taraftan tesis sayılarımızı arttırırken, kulüplerimizin de gelişmesinden mutluluk duyduğumuzu ifade etmek istiyorum. Bu yıl Muğla’mız ilk kez Süper Lig’de çeşitli branşlarda 7 takımla temsil ediliyor. Basketbol, hentbol, hokey ve bedensel engelliler voleybol dallarında toplam 7 takımımız Süper Lig’de Muğla’yı temsil ediyor.

Ayrıca Avrupa Kuplarında ülkemizi ve ilimizi temsil eden Bodrum Yalıkavak Hentbol Kulübümüz Avrupa kupalarında mücadele ediyor. 1. Lig’de 8 takımımız, 2. Lig’de 6 takımımız, 3. Lig’de 2 takımımız ve bölgesel Liglerde birçok takımla Muğla’mız Türkiye’de temsil ediliyor. Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü olarak devletimizin verdiği imkânlar ölçüsünde spor kulüplerimizin her daim yanındayız. Tesislerimizden kulüplerimizin üst düzeyde yararlanması için çalışmalarımız devam ediyor. Tesislerimizin sayı, kalite ve nitelik açısından çalışmalarına devam ediyoruz. Takımlarımıza başarılar diliyorum” dedi.