MUĞLA TÜRK
Giriş Tarihi : 04-06-2022 16:11

Muğlaspor’da, Ali Çakır yeniden başkan

Bölgesel Amatör Lig’de (BAL) mücadele eden Muğlaspor’un tek liste ile gidilen Olağan Genel Kurulu’nda mevcut başkan Ali Çakır güven tazeledi.

Muğlaspor’da, Ali Çakır yeniden başkan

 

 

Bölgesel Amatör Lig’de (BAL) mücadele eden Muğlaspor’un tek liste ile gidilen Olağan Genel Kurulu’nda mevcut başkan Ali Çakır güven tazeledi.

 

BAL’da kalma mücadelesi veren Muğlaspor’un 27 Mayıs Cuma günü yapılması planlanan Olağan Genel Kurulu, çoğunluk sağlanamadığı için 3 Haziran Cuma gününe ertelenmişti.

Konakaltı İskender Alper Kültür Merkezi Nail Çakırhan Salonu’nda gerçekleştirilen kongrenin divan başkanlığını eski yöneticilerden Önder Kaytan yaptı.

Kongreye; Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, Ak Parti Menteşe İlçe Başkanı Eray Çiçek, Sivil Toplum Kuruluşları (STK) temsilcileri, eski kulüp başkanları ve yöneticileri, üyeler ve vatandaşlar katıldı.

 

Kongre de konuşan mevcut başkan Ali Çakır, “Bize güvendiğiniz için teşekkür ederiz. Elimizden geldiği kadar şeffaf olmaya çalıştık. İyi ki geldiğiniz. Bu kalabalığı görmek gerçekten heyecanı veriyor. Yeni yönetimimiz hayırlı olsun” dedi.

Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş ise birinci ve ikinci lige çıkmayı başaran Bodrumspor ile Fethiyespor’u tebrik etti.

 

Başkan Gümüş, Muğlaspor’un herkesin ortak değeri ve paydası olduğuna işaret ederek, “Muğlaspor. Muğlaspor, geçmişte çok büyük başarılar elde etti. Benim gönlümden geçen de tabi ki 3. Lig’de oynamak isteriz ama düğme sıkıntısı yaşamayalım. Mutlaka alt yapıdan oyuncu çıkaralım. Mücadelede etmek kolay değil. Önünüze bakacağız. Yeni bir yönetim oluşuyor. Ben bu zamana kadar çok zor şartlarda görev yapan tüm arkadaşları kutluyorum. Ekonomisi kısıtlı olan bu kentte Muğlaspor’a sahip çıkmak kolay değil. Kimisi cebinden parasını kimisi gönlünü vermiştir. Ortak akıl ile hareket etmek, yanlış transfer yapmamak gerekiyor. Bugüne kadar bu kulübe hiçbir zaman siyaset girmedi. Bizim Muğlaspor aşkımız başkanlığımızla ölçülü değil. Yeter ki birlik olalım, siyaset üstü olalım. Bundan sonra da hep Muğlaspor’un yanındayız. Muğlaspor’u hakettiği yere hep birlikte çıkaracağız” diye konuştu.

Kongreye az sayıda katılım olduğunu söyleyen eski yöneticilerden Abdullah Eskihisarlı da kongreye hiç çelenk gönderilmemesine tepki gösterdi.

 

Muğlaspor’un halk ile bütünleşmesi gerektiğini ifade eden Eskihisarlı, şunları kaydetti:

“Burada görüyorum ki çok az sayıda STK üyeleri ve siyasi parti temsilcileri var. Burada hepiniz bakıyorsunuz bir tane çelenk yok değil mi? Muğlaspor kongresi yayıyoruz hep söylüyoruz, Muğlaspor, Muğla’mızın en büyük markası. Ben isterdim ki mevcut Muğlaspor yönetimi tabiki kesinlikle kötü değildir, bunu atlamış. Tüm siyasi partilere ve tüm STK üyelerine biter davetiye göndersin ve onların temsilcilerinin de burada olmasını sağlasın. Çünkü Muğlaspor halkla, milletle iç içe olmasını öncelikle sağlamak durumundayız. İnsanlar Muğlaspor’dan bazı nedenlerden dolayı uzaklaştı. Öncelikle Muğlaspor’un halkla ile barıştırılması gerekiyor.”

 

Konuşmaların ardından tek liste ile gidilen seçimde mevcut başkan Ali Çakır güven tazeledi.

Çakır’ın yönetimi ise şu isimlerden oluştu:

Bekir Lozan, Barış Eğilmez, Mehmet Ali Demirbaş, Bekir Kapar, Serdar İli, Bora Sartan, Hasan Keskin, Fatih Taştan, Fatih Sevin, Aykut Çekiç, Adnan Oral, Gürbüz Çalışkan, Alper Arğun, Nail Kızıl, Ahmet Niyazi Çağlar, İsmail Gökbel, Hamza İlhan, Nihat Aktaş, Çağlayan Çoban, Evşin Karaşan, İlker Türk ve Bora Çulhaoğlu.