SPOR
Giriş Tarihi : 18-08-2021 10:42   Güncelleme : 18-08-2021 10:42

Muğlaspor deneyimli hocaya emanet

Bölgesel Amatör Lig’de yer alan Muğlaspor, geçtiğimiz gün anlaşmaya vardığı deneyimli teknik adam Tayfun Hut için imza töreni düzenledi.

Muğlaspor deneyimli hocaya emanet

Bölgesel Amatör Lig’de yer alan Muğlaspor, geçtiğimiz gün anlaşmaya vardığı deneyimli teknik adam Tayfun Hut için imza töreni düzenledi.

Geçtiğimiz sezon 3. Lig’i son sırada bitiren Muğlaspor, Bölgesel Amatör Lig’e düşmüştü. Yeşil beyazlılar, Teknik Direktör Tayfun Hut ile sözleşme imzaladı. 1988-1990 yılları arasında Muğlaspor’da futbol oynayan Hut, daha sonra Galatasaray’a transfer oldu ve A Milli Takım’a kadar yükseldi.

Muğlaspor Kulüp Başkanı Abdurrahman Uçar ve yöneticilerin katılımıyla teknik direktör Tayfun Hut için kulüp tesislerinde imza töreni düzenlendi. İmza töreninde teknik direktör Tayfun Hut hakkında açıklamalarda bulunan  Başkan Uçar, “88-90 sezonlarında Muğlaspor'umuzda iki sezon futbol oynadıktan sonra Galatasaray'a transfer oldu ve dönem içinde A Mili Takım'a yükseldi. Futbolu bıraktıktan sonra uzun yıllar Galatasaray altyapısında görev aldı. Biz yönetim olarak hep beraber, 'bu zor koşullarda bizle olur musun' diye kendisine teklifte bulunduk. Başkanım emrindeyim, ben Muğlaspor formasını giydim. Benim Muğlaspor'a hizmet borcum var şeklinde cevapladı. Hiçbir pazarlık yapmaksızın bütün yönetim kurulu olarak karar aldık. Huzurlarınızda hocamızı tebrik ediyor, başarılar diliyorum. Allah utandırmasın” ifadelerini kullandı.

Törende açıklama yapan Muğlaspor'un yeni teknik direktörü Tayfun Hut, “Sayın başkanım ve sayın yönetim kuruluna bu görevi bana layık gördükleri için teşekkür ediyorum. Muğlaspor'un benim için ayrı bir yeri var. Benim hayatıma çok şey katan bir kulüp, iki sene futbol hayatımı burada geçirdim. Çok şeyler kazandım, çok şeyler öğrendim. Görüştüğüm dostlarım var. İnşallah Muğlaspor'u layık olduğu yerlere hizmet ederek getireceğiz. Kazasız belasız bir sezon diliyorum'' dedi.

Teknik Direktör Tayfun Hut'un yardımcılığını Salih Şener, kaleci antrenörlüğünü ise Bekir Sartan yapacak.