MUĞLA TÜRK
Giriş Tarihi : 01-07-2021 16:10   Güncelleme : 01-07-2021 16:10

Muğla’nın 8 ilçesine 19 yeni okul

Muğla’nın 8 ilçesine 19 yeni okul

AK Parti Muğla Milletvekilleri Mehmet  Yavuz Demir ve Yelda Erol Gökcan, her alanda yaptıkları yatırımlara yenilerini  eklediklerini belirterek;“Eğitim konusuna özel önem veriyoruz. Eğitim yatırımlarımız için sık sık Milli Eğitim Bakanımız Sayın Ziya Selçuk ile görüşüyoruz. Bu görüşmelerimiz sonucu, Muğla’mızın8 ilçesine19 yeni okul binası inşa edilecektir” dedi.

Milli Eğitim Bakanlığı’nca toplam 427 derslik olarak planlanan okulların onay, proje ve ihale süreci devam ediyor.

AK Parti Muğla Milletvekilleri Mehmet Yavuz Demir ve Yelda Erol Gökcan, “En kısa süre içinde inşaatlarına başlanması için yoğun temas trafiği yürütüyoruz. Bu kapsamda Bodrum’da 6, Fethiye’de 3, Milas, Seydikemer, Menteşe ve Marmaris’te 2’şer, Dalaman ve Datça’da 1’er olmak üzere toplam 19 yeni okulumuzu sevgili öğrencilerimizin hizmetine sunacağız. 2021 yılı için Muğla’mıza 47 Milyon TL İl Yatırım ödeneği kazandırdık. 2021 yılı Devlet Yatırım Programı  için de 73 Milyon TL ödenek aldık” dediler.

Milletvekilleri Yavuz ve Demir, “2020 ve 2021yıllarında Milas’ta 3, Ortaca’da 2, Ula, Dalaman, Köyceğiz, Fethiye ve Seydikemer’de 1’er olmak üzere 132 derslikli ve 100 öğrenci kapasiteli pansiyon olmak üzere  toplam 10 okulu Muğla’mıza kazandırdık. Köyceğiz’de 2, Marmaris, Menteşe ve Yatağan’da 1’er olmak üzere 52 derslikli 5 okulumuzun inşaatı da devam ediyor. Bugün, gençlerimizin merak edilen konularla ilgili her türlü bilgiye, kaynağa ve uzmanlara ulaşma imkânı vardır. Unutmayalımki, çalışan, düşünen, araştıran bir kafa yapısı ile hiçbir şey imkânsız değildir. Özgürlükçü, üretken, özgüvenli bireyler yetiştiren, rekabetçi ve çağın gereklerine uygun bir eğitim sistemi ile bilgi toplumuna ulaşmamız mümkündür. Biz de bu bilinçle Muğla AK Parti Milletvekilleri olarak öğrencilerimize en modern fiziki şartların sunulması için çalışıyoruz. Bunda da başarılı oluyoruz. Muğla’mıza kazandırdığı yatırımlar için Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a ve Milli Eğitim Bakanımız Sayın Ziya Selçuk’ateşekkür ediyoruz. Okullarımız şimdiden Muğla’mıza ve sevgili gençlerimize hayırlı olsun” ifadelerini kullandılar.