MUĞLA TÜRK
Giriş Tarihi : 02-06-2021 12:39   Güncelleme : 02-06-2021 12:39

Muğla'da yüz yüze eğitim başladı

Muğla'da yüz yüze eğitim başladı

Muğla'da yüz yüze eğitim başladı

1 Haziran 2021 Salı gününden itibaren tüm ilkokullarımızda ve okul bünyesindeki ana sınıflarımızda haftada 2 gün; köy ve seyrek nüfuslu yerleşim yerlerindeki okullarımızda ise haftada 5 gün olmak üzere yüzyüze eğitim başladı.         

31 Mayıs 2021 tarihinde Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında gerçekleştirilen kabine toplantısında, haziran ayına ilişkin kademeli normalleşme takviminden yüz yüze eğitim kararı çıktı. Kabine toplantısı ardından Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk; eğitimle ilgili öğretmenleri, öğrencileri ve aileleri sevindirecek açıklamalarda bulundu. 

Bakan Selçuk yapmış olduğu basın açıklamasında, 1 Haziran Salı gününden itibaren tüm ilkokullarda ve okul bünyesindeki ana sınıflarında haftada 2 gün; köy ve seyrek nüfuslu yerleşim yerlerindeki okullarda ise haftada 5 gün olmak üzere yüz yüze eğitime başlanacağını duyurdu.

ÖĞRENCİLER OKULLARINA KOŞTU

Yapılan açıklamaların ardından 1 Haziran 2021 Salı günü Muğla'da okul bahçeleri yeniden öğrencilerle doldu.  Öğrenciler, okullarına kavuşmanın sevincini doyasıya yaşadılar. Muğla genelinde 322 ilkokulda, 48 bin 238 öğrenci ve bu okulların bünyesinde yer alan 295 anasınıfındaki toplam 8 bin 886 öğrenci yüz yüze eğitime geçti. Tüm köy ilkokulları ve köy okulu bünyesinde bulunan ana sınıfları ile mevcut durumda tam zamanlı yüz yüze eğitime devam eden 63 bağımsız okul öncesi eğitim kurumunda, 5 gün tam zamanlı yüz yüze eğitim uygulanacak.

YÜZ YÜZE EĞİTİM VELİLERİN İSTEĞİNE BAĞLI OLACAK

Okullarda yüz yüze eğitimlere katılım, velilerin isteğine bağlı olacak. Okullarda eğitim,  Hijyen Şartlarının Geliştirilmesi ve Enfeksiyon Önleme Kontrol Kılavuzunda yer alan koşullar doğrultusunda, eğitim öğretime hazır hale getirilmiş olup yüz yüze eğitim seyreltilmiş sınıflarda sosyal mesafe, maske ve hijyen kurallarına uygun olarak gerçekleştirilecek. Tüm ortaokul ve liselerimiz ise 7 Haziran Pazartesi gününden itibaren haftada 2 gün olmak üzere yüz yüze eğitime başlayacak.

KARNELER 18 HAZİRAN'DA

Türkiye genelinde öğrenciler, 2020-2021 eğitim öğretim yılı karnelerini 18 Haziran'dan itibaren alabilecekler. Öte yandan öğrenciler, 2 Temmuz'a kadar okullardaki telafi programına isteğe bağlı olarak katılabilecek.