MUĞLA TÜRK
Giriş Tarihi : 18-09-2020 17:19   Güncelleme : 18-09-2020 17:19

Muğla’da okullar yüz yüze eğitime hazır

Muğla’da okullar yüz yüze eğitime hazır

Muğla’da okullar yüz yüze eğitime hazır

Muğla İl Milli Eğitim Müdür Pervin Töre bugün Dumlupınar İlkokulu’nda, okulların yeni normal kapsamında açılışı ile ilgili hazırlıkları teftiş etti ve basın açıklamasında bulundu.

Millî Eğitim Bakanlığı’ndan yapılan açıklama ile okulların 21 Eylül Pazartesi günü açılacağı ve eğitim öğretim faaliyetlerinin yeniden yüz yüze yapılacağını duyurmuştu. Okulların açılmasına 3 gün kala Muğla İl Milli Eğitim Müdür Pervin Töre, hazırlıkları kontrol etmek üzere Menteşe’deki Dumlupınar İlkokulu’ndaydı. Maske-Mesafe ve Hijyen tedbirlerini ve temassız etkinlikleri teftiş eden Töre’nin açıklamaları şöyle:
“Tüm okullarımızda ilk başta dezenfektan ile tüm öğrencilerimiz binaya giriş ve çıkışlarda kendilerini temizleyecekler. Daha sonra sınıflarda sosyal mesafeye uygun olarak hazırladığımız sıralarda oturacaklar. Bunun yanı sıra çocuklarımızın farkındalıklarını arttırmak için uyarı levhaları koyduk. Biliyorsunuz bu hafta 1. sınıflar okula başlıyor. Bu yüzden de ilk haftamız uyum haftası olacak. Bu hafta eğitim 5 saat sürecek ve 12:30’da son bulacak.
İlk hafta olması hasebiyle sabah ilk dersten sonra 40 dakikalık bir ara olacak. Bu ara için diğer okullarımızdaki müzik, resim ve beden eğitimi öğretmenlerimizi ilkokullarımıza taksim ettik. Çocuklarımız sınıf öğretmenleri ve branş öğretmenleriyle oyunlar oynayacak ve okul ile kaynaşmış olacaklar. Kimi okulumuzda uçurtmalar uçurulacak, kimisinde sek sek oynanacak. Tüm okullarımızda fidanlar dikilecek ve çocuklarımızın fotoğrafları çekilecek ve bu fotoğraflar onlara ömür boyu hatıra olarak kalacak. İlk hafta 7.000 çocuğumuz anaokuluna başlayacak, 12.000 öğrencimiz 1. sınıfa başlayacak. Biz Milli Eğitim camiası ve Milli Eğitim İl Müdürlüğü olarak okulların ilk gününe hazırız.”