MUĞLA TÜRK
Giriş Tarihi : 05-10-2020 15:32   Güncelleme : 05-10-2020 15:32

Muğla’da Halkla İlişkiler-Etkili İletişim ve Sosyal Medya Eğitimi

Muğla Orman Bölge Müdürlüğünde "Halkla İlişkiler, PR (Public Relations-Halkla İlişkiler) İletişimi, Sosyal Medya İletişimi ve OGM İletişim Stratejileri” konulu eğitim düzenlendi.

Muğla’da Halkla İlişkiler-Etkili İletişim ve Sosyal Medya Eğitimi

Genel Müdürlüğü Dış İlişkiler-Eğitim ve Araştırma Daire Başkanlığı ile Basın ve Halkla İlişkiler Şube Müdürlüğü koordinesinde yapılan, Genel Müdürlüğü ile Bölge Müdürlükleri arasında iletişim stratejilerinin uyum içinde ve daha sağlıklı yürütülmesini amaçlayan eğitim seminerinin Muğla ayağı gerçekleştirildi.

Muğla Orman Bölge Müdürlüğü toplantı salonunda 2 Ekim Cuma günü yapılan eğitim seminerinin açılışına Genel Müdür Yardımcımız Mustafa Özkaya ve Muğla Orman Bölge Müdürü Yasin Yaprak’ta katıldı. Bölge Müdür Yardımcıları Ahmet Dursun ve Erdal Dingil’de seminer açılışına katıldı. OGM Eğitim ve Dış İlişkiler Dairesi Başkanı Mehmet Koç başkanlığında yapılan seminere OGM Basın Müşaviri Mümin Döngez, Muğla OBM BTİ Şube Müdürü Ümit Portakal, OGM Basın Büro Mühendisi Ozan Acun, Muğla OBM Basın Bürosu personeli ile İşletme Müdürlüklerinden görevlendirilen personel eğitime katıldı. Siyah Limon Ajansı uzmanları tarafından halkla ilişkiler, PR iletişimi, sosyal medya ve etkili iletişim konularında eğitim verildi.

Muğla Orman Bölge Müdürü Yasin Yaprak’ın açılış ve hoş geldin konuşmalarının ardından Eğitim ve Dış İlişkiler Dairesi Başkanı Mehmet Koç, yapılacak olan eğitim semineriyle ilgili bilgi verdi. Orman Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Özkaya yaptığı konuşmada, bir işi yapmak kadar o işi kitlelere anlatmanın ve tanıtmanın önemine dikkat çekti. Genel Müdür Yardımcısı sosyal medyada etkin olmanın artık kaçınılmaz bir gerçek olduğunu kaydetti.

Konuşmaların ardından yapılan eğitimde Mehmet Balaban iletişim stratejileri, Mehmet Üney Etkili halkla ilişkilerin temelleri, Abdi Baktur Sosyal medya ve Münir Arıkan Etkili İletişim Kurma sanatı konuları anlattı.