SİYASET
Giriş Tarihi : 04-01-2021 11:55   Güncelleme : 04-01-2021 11:55

Muğla siyasetinin duayen isminden siyaset ve hayat dersi

Muğla siyasetinin duayen isminden siyaset ve hayat dersi

MUĞLA SİYASETİNİN DUAYEN İSMİNDEN SİYASET VE HAYAT DERSİ

Muğla siyasetinin en etkin isimlerinden olan, geçmiş yıllarda adıyla ve siyasetiyle Muğla siyasetine damga vurmuş, Hukukçu kimliği ile toplumun, siyasetçi kimliği ile de siyaset kurumunun duayeni Esin Özel Özmen, kişisel sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla okuyanlara hem hayat hem de siyaset dersi verdi.

Peki nedir memleket ? Sorusuyla başladığı yazısında insanın hayata ve yaşadığı çevresine aidiyet duygusuyla varolduğunu belirten Esin Özel Özmen’in şu cümleleri çok anlamlı.

“Bence memleket buralardır. Bulunduğun her yerdir. Kendini ait hissettiğin yerdir. Kültürüyle kültürlendiğin, acısıyla hüzenlenip sevinciyle mutlu olduğun yerdir. Bazen doğduğun , bazen de doyduğun yerdir.  Yani memleket cetvelle çizilmiş sınırlardan ibaret değildir.  Hizmet ettiğiniz değerine değer kattığınız yerdir sizin memleketiniz....”

Akparti il kongre’si yaklaşırken siyaset mecrasında bazı siyasi hesap sahiplerinin gündeme getirmeye çalıştığı , İl başkanı Kadem Mete’yi doğduğu yer üzerinden eleştirerek siyasi pozisyon almaya çalışanlara inat çok önemli mesajlar içeren bir yazıyı ortaya koyan Esin Özel Özmen yazının sonunda ise siyaset ötesi bir anlam içeren ve hayat dersi niteliğinde şu cümleyle okuyan herkesi adeta sağduyuyla düşünmeye davet etti

“Memleketini sevmek, memleketini seven insanın elini tutmakla başlar...”