MUĞLA TÜRK
Giriş Tarihi : 24-11-2021 20:47   Güncelleme : 24-11-2021 20:59

Muğla Milletvekili Yelda Erol Gökcan TBMM'de Konuşma Yaptı

Muğla Milletvekili Yelda Erol Gökcan TBMM'de Konuşma Yaptı

KADINA YÖNELİK ŞİDDETE SIFIR TOLERANS....

Ak Parti Muğla Milletvekili Yelda Erol Gökcan HDP Grubu'nun Meclis Araştırması Açılması Önergesi hakkında AK Parti Grubu adına TBMM’de söz alarak bir konuşma yaptı.

Konuşmasında, özetle şu ifadelere yer verdi :

Özellikle son on dokuz yıl içerisinde Cumhurbaşkanımız  Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde Anayasa ve temel kanunlar başta olmak üzere kadınlarımız için reform niteliğinde çok önemli düzenlemelere imza attık.

Ülkemizde kadına yönelik şiddetle mücadeleyi 2002 yılından beri bir devlet politikası hâline getirdik ve önlemeye yönelik çok önemli adımlar attık.

“Güçlü kadın, güçlü Türkiye” politikamız çerçevesinde kadına yönelik şiddete sıfır tolerans anlayışıyla birçok politikada etkin rol oynadık ve 2000’li yıllardan itibaren yasalarımızı, Anayasa’mızı, genelgelerimizi, yönetmeliklerimizi, hem genelde hem de yerelde uygulamak üzere çok ciddi çabalar sarf ettik.

Tüm kurum ve kuruşlarımız bünyesinde kadına yönelik şiddeti önlemeye yönelik ciddi bir seferberlik anlayışı ile kadına yönelik her türlü şiddet ile mücadele ediyoruz.

Bu minvalde 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele günü kapsamında şiddetsiz bir dünya diliyorum.

Kadına karşı şiddete sıfır tolerans...

Bu bilgiler ışığında; HDP Grubu’nun Meclis Araştırması Açılması Önerisi’ne karşı olduğumuzu belirtiyor, Gazi Meclisimizi saygı ile selamlıyorum. dedi