MENTEŞE
Giriş Tarihi : 26-12-2019 15:59

Muğla İli Muhtarlar Federasyonu Başkanlığı Binası Açıldı

ESMA TURAN - Muğla İli Muhtarlar Federasyonu Başkanlığının binası düzenlenen törenle açıldı.

Muğla İli Muhtarlar Federasyonu Başkanlığı Binası Açıldı

Menteşe İlçesi Kurşunlu Cami Meydanı'nda düzenlenen açılışa, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, CHP Muğla İl Başkanı Adem Zeybekoğlu, STK'lar, Muhtarlar ve vatandaşlar katıldı.

Açılış töreninde konuşan Muğla İli Muhtarlar Federasyonu Başkanı Hayrettin Akay, şu ifadelere değindi; "Muğlamız genelinde 8 derneğimiz 422 resmi üyemizle bir araya geldik. Açılışını yaptığımız bu merkez sadece bir ofis değil, ortak akılla sorunları çözme, vatandaşlarımıza en iyi hizmeti vermek, şehrimize hakkettiği değeri verebilmek için, 13 İlçe, 569 Muhtar ile büyük bir ailenin buluşma ve biraraya gelme noktası olacaktır. Kapımız herkese açık, üyemiz olsun olmasın tüm muhtarlarımızın, özel, resmi, sorunlarında yanında olacağız. Tüm kurumlara eşit mesafede olacağız ve eşbirliği yapmak için Valiliğimiz, Büyükşehir Belediyemiz, Kaymakamlığımız, İlçe Belediyelerimiz, İl ve İlçe Müdürlüklerimiz ile koordineli çalışacağız, şeffaf ve adil. Katılımcı anlayışla, hizmet için varız. Güven duygusunu birlikte inşa edeceğiz. Muğla gibi güzel bir şehre hep birlikte hizmet etmenin gururunu yaşayacağız. Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu ve yolundan hiçbir zaman ayrılmayacağımız, Atatürk’ün dediği gibi "Muhtarlarımız demokrasinin temel taşı olmaya devam edecektir."

Konuşmaların ardından Menteşe Katlı Otopark binasında olan Muğla İli Muhtarlar Federasyonu Başkanlığı kurdele kesimi ile açıldı.