GÜNCEL
Giriş Tarihi : 20-11-2021 15:44   Güncelleme : 20-11-2021 15:44

Muğla genelinde uyuşturucu operasyonları

Muğla İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ve bağlı Grup Amirlikleri tarafından uyuşturucu tacirlerine yönelik olarak operasyon gerçekleştirildi.

Muğla genelinde uyuşturucu operasyonları

Muğla İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ve bağlı Grup Amirlikleri tarafından uyuşturucu tacirlerine yönelik olarak operasyon gerçekleştirildi.

 

Fethiye Narkotik Suçlarla Mücadele Grup Amirliği ekipleri, yürüttükleri çalışmalar kapsamında 4 parça halde toplamda 88,56 gram kokain maddesi ele geçirdi. Konuyla ilgili olarak 3 şüpheli şahıstan ikisi çıkarıldıkları mahkemece tutuklanırken; bir şahsın ise adli kontrol kararıyla serbest kaldığı bildirildi.

 

Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü Teknik Büro Amirliği görevlileri tarafından tespit edilen ve ekiplerce Yatağan uygulama noktasında durdurulan araçta 12,98 gram metamfetamin maddesi ele geçirildiği bildirildi. Konuyla ilgili araçta bulunan H.A ve P.K (S.S.Ç) isimli şahıslar ilgili olarak işlem yapıldığı ifade edildi. Yapılan telefon incelemeleri,  alınan ifadeler ve S.S isimli şahsın Bodrum’da bulunan ikametinde yapılan aramada hassas terazi ele geçirilmesi neticesinde S.S isimli şahıs mevcutlu olarak sevk edildiği Yatağan Cumhuriyet Başsavcılığı’nca tutuklandığı kaydedildi.

 

Dalaman Narkotik Suçlarla Mücadele Grup Amirliği tarafından Ortaca’da sentetik ezca maddesi ile esrar ele geçirildiği belirtildi. Konuyla ilgili olarak 2 kişi gözaltına alındı. Edinilen bilgiler doğrultusunda Muğla İl Emniyet Müdürlüğü Dalaman Narkotik Suçlarla Mücadele Grup Amirliğince tespit edilen şüpheli araç, Ortaca’da durduruldu. Araçta yapılan incelemelerde 3,36 gram esrar ele geçirilirken, olayla ilgili olarak M.Y. hakkında işlem yapıldığı öğrenildi. Diğer taraftan Dalaman Narkotik Suçlarla Mücadele Grup Amirliği NSM Şube Müdürlüğü teknik büro amirliğinin çalışmaları, S.Ç. isimli şahsın aracını durdurdu ve arama yaptı. Şahsın üzerinde 33 adet sentetik ecza maddesi, 3 parça halinde toplamda 1,74 gram esrar maddesi ele geçirildi. S.Ç. hakkında adli işlem başlatıldı.