MUĞLA TÜRK
Giriş Tarihi : 05-06-2021 18:21   Güncelleme : 05-06-2021 18:21

MTÜRK TV’den canlı yayınlandı

MTÜRK TV’den canlı yayınlandı

MTÜRK TV’den canlı yayınlandı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Pendik Millet Bahçesi'nde düzenlenen Dünya Çevre Günü toplu açılış törenine katıldı. MTÜRK TV’den canlı yayınlanan programda Seydikemer Bisiklet Yolu, 37 mavi bayraklı plaj, Köyceğiz ve Dalyan’da kesin korunacak ilan edilen 38 alan ve ilan edilen Gökova Özel Çevre Koruma Bölgesi’nin açılışı Akyaka’dan yapıldı.

Muğla başta olmak üzere Türkiye’nin çeşitli yerlerinden canlı bağlantılar ile açılışlar gerçekleştirildi.  Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından projelendirilen ve 81 ilde hayata geçirilen millet bahçelerinin yanı sıra mavi bayraklı plajlar, bisiklet yolları ve atık su arıtma tesisi gibi önemli çevre yatırımlarının da toplu açılışı törenle yapıldı.

5 Haziran Dünya Çevre Günü kapsamında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın görüntülü olarak katılım sağladığı törenle Seydikemer Bisiklet Yolu, 37 mavi bayraklı plaj, Köyceğiz ve Dalyan’da kesin korunacak ilan edilen 38 alan ve ilan edilen Gökova Özel Çevre Koruma Bölgesi’nin açılışı Akyaka’dan gerçekleştirildi. AK Parti Muğla Milletvekilleri Mehmet Yavuz Demir ve Yelda Erol Gökcan, AK Parti Muğla İl Başkanı Kadem Mete ile diğer ilgililer programda hazır bulundu.