GÜNCEL
Giriş Tarihi : 01-01-2022 15:53   Güncelleme : 01-01-2022 15:59

Milli Savunma Bakanı Akar Yılın Son Gününde Yoğun Mesai Yaptı

Milli Savunma Bakanı Akar Yılın Son Gününde Yoğun Mesai Yaptı

Millî Savunma Bakanı Hulusi Akar, beraberinde Genelkurmay Başkanı Org. Yaşar Güler ve Kuvvet Komutanları ile yılın son gününü yoğun mesaiyle geçirdi. Bakan Akar ve Komutanlar ilk olarak Havadan İhbar Kontrol (HİK) uçağının görev uçuşuna katıldı.

Millî Savunma Bakanı Hulusi Akar ve beraberindeki TSK Komuta Kademesi, HİK uçağı ile 3 saat boyunca 1.700 km uçtu. Faaliyetlere ilişkin havadan inceleme ve denetlemelerde bulunan Bakan Akar, Doğu Akdeniz semalarındayken pilot koltuğunda uçtu. 

Millî Savunma Bakanı Hulusi Akar ve TSK Komuta Kademesi, HİK uçağıyla gerçekleşen görev uçuşunun ardından Foça Deniz Üs Komutanlığına geçerek TCG BAYRAKTAR’da bahriyelilerle bir araya geldi.

Millî Savunma Bakanı Hulusi Akar, TCG BAYRAKTAR’da görevli personelimize hitaben bir konuşma yaparak önemli bir dönemden geçildiğine dikkati çekti ve TSK’nın verilen görevleri başarıyla yerine getirdiğine vurgu yaptı. 

Millî Savunma Bakanı Hulusi Akar, TCG BAYRAKTAR’da yaptığı konuşmada, Yunanistan ile iyi komşuluk ilişkilerinden yana olduğumuzu da vurguladı. Bakan Akar, ziyaret sonunda bahriyelilerin yeni yılını kutlayarak personele görevlerinde başarılar diledi.

Millî Savunma Bakanı Hulusi Akar ve beraberindeki TSK Komuta Kademesi, yoğun geçen yılın son gününde İzmir Çiğli’deki 2’nci Ana Jet Üs Komutanlığını da ziyaret etti. Bakan Akar ve Komutanlar burada Hava Kuvvetleri personelimizle bir araya geldi.

Millî Savunma Bakanı Hulusi Akar, Çiğli’deki 2’nci Ana Jet Üs Komutanlığında görevli personele hitaben bir konuşma yaparak hayırlı, başarılı görevler diledi ve personelin yeni yılını kutladı.