EĞİTİM
Giriş Tarihi : 24-08-2020 09:47   Güncelleme : 24-08-2020 09:47

Milli Eğitim Müdürü TÖRE “ Sağlık çalışanları ile beraber en çok fedakarlıkta bulunan meslek grubu öğretmenler oldu”

Muğla Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre, 2020-2021 Eğitim Öğretim yılı sene başı mesleki çalışma programının başlaması sebebiye 24 Ağustos tarihinde okullara dönen öğretmenlere sosyal medya hesabından mesaj yayımladı.

Milli Eğitim Müdürü TÖRE “ Sağlık çalışanları ile beraber en çok fedakarlıkta bulunan meslek grubu öğretmenler oldu”

 


TÖRE, “Kıymetli Meslektaşlarım” diye başladığı mesajında “Uzun bir aradan sonra sizlerle kavuşacak olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Sizlerinde bu süreçte okullarınızı özlediğini konuşuyoruz, duyuyoruz ve hissediyoruz.” dedi. 

Öğretmenlik Gelmiş Geçmiş En Değerli Meslek;
Geçtiğimiz Mart ayından bu yana devam eden Pandemi sürecinde öğretmenlerin gerek maske, dezenfektan ve çeşitli hijyen malzemelerinin üretimindeki katkıları, gerekse Uzaktan eğitim sürecinde gösterdikleri özverili çalışmaları hatırlatan TÖRE “ Ülkemizde sağlık çalışanları ile beraber en çok fedakarlıkta bulunan meslek grubu olmanız siz değerli meslektaşlarımızın ne kadar gurur duymanız gerektiğini gösteriyor. Tüm dünyayı saran ve ülkemizin de yaşadığı bu zor pandemi sürecinde göstermiş olduğunuz  gayret ve çabalarınızla “Gelmiş geçmiş en yüce ve en değerli meslek” olmanın hakkını bir kez daha gösterdiniz. Şahsım ve kurumum adına sizlere şükranlarımı ve teşekkürlerimi sunuyorum.” dedi..

Okulları yüz yüze eğitime birlikte hazırlayacağız.
24 Ağustos tarihinde okullarda başlayacak olan mesleki çalışma programlarında öğretmenlere  çok büyük görevler düşmekte olduğunu vurgulayan TÖRE,  okulları 21 Eylül tarihinde başlaması planlanan yüz yüze eğitime birlikte hazırlayacaklarını ifade etti.  Mesajına,“Bu sefer göstereceğimiz gayret ve çaba farklı olacaktır.” Sözleriyle devam eden TÖRE , 31 Ağustos'ta başlayacak olan uzaktan eğitimle birlikte 21 Eylül'de geçilmesi  planlanan  yüz yüze eğitime kadarki süreçte öğretmenlere,  öğrenci ve velilerin  yanlarında olduklarını  hissettirmelerini, onlara destek ve örnek olmalarını ve  sonucunda çok özledikleri öğrencilerine  sınıflarda kavuşma heyecanını birlikte yaşayacaklarını söyledi.

Maske, sosyal mesafe ve hijyen kurallarına uyalım
Mesleki çalışma programı dolayısıyla okulları hazırlandıklarını ifade eden TÖRE, öğretmenlerden maske, sosyal mesafe ve hijyen kuralarına dikkat etmelerini istedi. TÖRE, “Okullarımızda siz geliyorsunuz diye hazırlıklarımız başladı. Sizin ne kadar dikkat edeceğinizi bilsekte bir meslektaşınız olarak yine söylemekte fayda görüyorum. Maske, mesafe ve hijyen kurallarına uymanız,  siz değerli öğretmenlerimizin sağlığını koruyacaktır.  İnşallah okullarımızı sağlıkla ve  güvenle hep  birlikte açacağız.” dedi. 

Mesajının sonunda Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ve Muğla Valisi Orhan Tavlı’nın öğretmenlere  selamlarını ileten TÖRE “ Sizlere Bakanımız Sayın Ziya Selçuk'un, Valimiz Sayın Orhan Tavlı'nın selamlarını iletmek istiyorum. Sizlerin her zaman yanında olduklarını ifade ettiler.” dedi. Tüm öğretmenlere başarılar dileyen TÖRE, yeni eğitim ve öğretim yılının hayırlı olması  temennisinde bulundu.
Uzun bir aradan sonra sizlerle kavuşacak olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Sizlerinde bu süreçte okullarınızı özlediğini konuşuyoruz, duyuyoruz ve hissediyoruz. Mart ayından bu yana ülkemizde sağlık çalışanları ile beraber en çok fedakarlıkta bulunan meslek grubu olmanız siz değerli meslektaşlarımızın ne kadar gurur duymanız gerektiğini gösteriyor. Gelmiş geçmiş en yüce, en değerli meslek olmanın hakkını bu zor süreçte de göstermiş olduğunuz gayret ve çabalarla bir kez daha gösterdiniz. Şahsım ve kurumum adına sizlere şükranlarımı ve teşekkürlerimi sunuyorum. 
Kıymetli meslektaşlarım, 24 Ağustos'ta başlayacak olan mesleki çalışma programlarında her zamanki gibi bizlere çok büyük görevler düşmektedir. Bu sefer göstereceğimiz gayret ve çaba farklı olacaktır. 31 Ağustos'ta başlayacak uzaktan eğitimle beraber 21 Eylül'de yüz yüze eğitime geçmeyi planlamaktayız. Bu süreçte öğrenci ve velilerimizin yanlarında olduğunuzu hissettirmeniz, onlara destek ve örnek olmanız sonucunda çok özlediğiniz yavrularınıza kavuşma heyecanını yüz yüze yaşayacaksınız. 
Okullarımızda siz geliyorsunuz diye hazırlıklarımız başladı. Sizin ne kadar dikkat edeceğinizi bilsekte bir meslektaşınız olarak yine söylemekte fayda görüyorum.  Maske, mesafe ve hijyen kurallarına uymanız,  siz değerli öğretmenlerimizin sağlığını koruyacaktır.  İnşallah okullarımızı sağlıkla ve  güvenle hep  birlikte açacağız.” 
Sizlere Bakanımız Sayın Ziya Selçuk'un, Valimiz Sayın Orhan Tavlı'nın selamlarını iletmek istiyorum. Sizlerin her zaman yanında olduklarını ifade ettiler. Bu duygu ve düşüncelerle hepinize başarılar diler,  yeni eğitim ve öğretim yılının hayırlı olmasını temenni ederim.