GÜNCEL
Giriş Tarihi : 04-04-2020 22:22

Milli Dayanışma Kampanyası'na büyük destek! Son rakam açıklandı

Milli Dayanışma Kampanyası'na büyük destek! Son rakam açıklandı

Milli Dayanışma Kampanyası, milletin tam desteğiyle devam ediyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan kampanyaya desteğin 1 milyar TL'ye geçtiğini duyurdu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Milli Dayanışma Kampanyası'na desteğin devam ettiğini belirterek, "Aldığımız tedbirlerden etkilenen kesimlere destek olmak için başlattığımız yardım kampanyamıza gösterdiği sahiplenmeyle adeta yeni bir destan yazmıştır. Kampanyanın 3. gününde SMS hariç, yaklaşık 304 bin kişi ve kuruluşumuz 1 milyar 61 milyon liralık yardım yaparak, kardeşliğimizin gücünü göstermiştir." diye konuştu. 

Kampanyaya katılan vatandaşlara ve kurumlara şükranlarını sunan Erdoğan, şöyle devam etti:

"Her ne kadar CHP Genel Başkanı başta olmak üzere kimi kesimler bu kampanyayı itibarsızlaştırmaya çalışmışsa da görüldüğü gibi milletimiz bu fitne odaklarına kulak vermemiştir. Halbuki bizim tarihimizde çok sayıda bu tür ve hatta daha ötesi dayanışma örnekleri vardır. Mesela Kurtuluş Savaşı başlarken, Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Tekalif-i Milliye denilen 10 maddelik bir emir yayımlamıştır. Bu emirle milletimizin elinde bulunan silahtan cephaneye giysiden yiyecek içeceğe, makineden binek hayvanlarına kadar savaşta ihtiyaç duyulan hemen her malzemenin belirli bir oranı talep edilmiştir. Milletimiz bu dayanışma çağrısına mecburiyetin ötesinde bir gönüllülükle iştirak ederek, kendisinin ve evlatlarının geleceği için varını yoğunu devletine vermekten çekinmemiştir. Kendi tarihlerini bilmeyenler, bugün devletimizin yürüttüğü yardım kampanyasını dahi sabote etmeye çalışarak milletten ne kadar uzak olduklarını bir kez daha göstermişlerdir."

İletişim Başkanlığı da resmi Twitter hesabından yapılan açıklamada "Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın #BizBizeYeterizTürkiyem çağrısıyla başlattığı Milli Dayanışma Kampanyası'nda vatandaşlarımızın desteğiyle şimdiye kadar 1 milyar 61 milyon ₺ toplandığını açıkladı." ifadelerine yer verdi..