SİYASET
Giriş Tarihi : 25-09-2021 12:32   Güncelleme : 25-09-2021 12:32

Milletvekili Özcan, “Halkımız değişim istiyor”

Cumhuriyet Halk Partisi Muğla Milletvekili Suat Özcan, ilçe programları kapsamında CHP Fethiye İlçe Örgütü’nü ziyaret etti.

Milletvekili Özcan, “Halkımız değişim istiyor”

Cumhuriyet Halk Partisi Muğla Milletvekili Suat Özcan, ilçe programları kapsamında CHP Fethiye İlçe Örgütü’nü ziyaret etti. Burada yaptığı konuşmada ülke gündemine değinen Milletvekili Özcan, halkın değişim istediğini dile getirdi.

İlçe ziyaretlerini sürdüren CHP Muğla Milletvekili Suat Özcan, Fethiye ve Seydikemer’de ziyaretlerde bulundu. Bu kapsamda CHP Fethiye İlçe Örgütü’nü ziyaret eden Milletvekili Özcan; CHP Fethiye İlçe Başkanı Mehmet Demir, yönetim kurulu üyeleri ve partililer tarafından karşılandı.

İlk olarak CHP Fethiye İlçe Başkanı Mehmet Demir, kısa bir hoş geldiniz konuşması yaptı. Ülke gündemi hakkında değerlendirmelerde bulunan CHP Muğla Milletvekili Suat Özcan, “Ülkemiz uzunca bir süreden bu yana yönetilemeyen bir ülke haline geldi. 2000’li yılların başlarında göreve gelen yönetim, ilk zamanlarda suni yaratılmış olan ülke içi ve ülke dışındaki olumlu algılar oluşturdu. Zaman içinde yönetememezlik ortaya çıkınca, bugün artık o algılar yerini umutsuzluğa bıraktı. Bu umutsuzluk toplumumuzun genelinde de bir değişim talebi düşüncesine sokmuştur. Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun görevlendirmeleri ile ülkemizin birçok iline ve ilçesine ziyaretler gerçekleştiriyoruz ve gittiğimiz her yerde de halkımız, değişim istiyor. Adalet ve Kalkınma Partisi’nin en fazla oy alarak seçimlerde birinci çıktığı illerde bile halk artık değişimden yana. Bu değişim artık olacak. Ama biz ortaklarımızla ve dostlarımızla Cumhuriyet Halk Partisi’nin liderliğinde bu değişimi gerçekleştireceğiz. Burada her birimize çok büyük görevler düşüyor. Ben bir bireyim ne yapabilirim? Demeden kenetlenip tek yumruk halinde bu değişimi gerçekleştirecek ve ülkemizin üzerinde dolaşan kara bulutları dağıtacağız” dedi.

Açıklamasını sürdüren Milletvekili Özcan, “Cumhuriyet Halk Partisi olarak yerel seçimlerde oluşan Millet İttifakı’nı daha çok birliktelik ve bu ülkeyi kötü yönetimden kurtarıp; yerine Millet İttifakı ile ekonomik anlamda üretimi başlatmak, elde edilen geliri eşit ve adaletli şekilde paylaşmayı hedefliyoruz. Bu ülkede herkes düşüncesini özgürce ifade edebileceği bir ortamın sağlanması için, hangi engeller var ise onları kaldıracağız. Bu konular Cumhuriyet Halk Partisi’nin temel sorunlarının başında geliyor. Ancak bilindiği üzere, ülkemiz parlamenter sistemden tek kişinin yönettiği bir Cumhurbaşkanlığı olarak yönetilen bir anlayışla bugünlere geldik. Hem ülke içinde, hem de ülke dışında; uluslararası alanda yapılan bütün anketlerde çıkan sonuçlar hep halkın mutsuz ve umutsuz olduğunu ortaya çıkardı. Ülkemizdeki en büyük sorunlardan birisi de üniversite öğrencilerinin yurt sorunu” şeklinde konuştu.