GÜNCEL
Giriş Tarihi : 06-11-2021 17:24   Güncelleme : 06-11-2021 17:24

Milletvekili Gökcan, “AK Parti olarak sürekli sahadayız”

AK Parti Muğla Milletvekili Yelda Erol Gökcan, Fethiye programı kapsamında AK Parti Fethiye İlçe Teşkilatı’na ziyarette bulundu.

Milletvekili Gökcan, “AK Parti olarak sürekli sahadayız”

 

 

AK Parti Muğla Milletvekili Yelda Erol Gökcan, Fethiye programı kapsamında AK Parti Fethiye İlçe Teşkilatı’na ziyarette bulundu. İlçe Başkanı Turgay Öztürk ve yönetim kurulu üyeleri tarafından karşılanan Milletvekili Gökcan; ilçe yönetimi ile istişarelerde bulundu ve gazetecilerin sorularını cevaplandırdı.

AK Parti olarak sürekli sahada olduklarını kaydeden AK Parti Muğla Milletvekili Yelda Erol Gökcan, ziyareti esnasında müjdeler verdi. Fethiye halkının uzun süredir beklediği Devlet Hastanesi’ne anjiyo merkezi, Adalet Sarayı, öğrenci yurtları ve kapalı yüzme havuzunun çalışmalarının son hızla devam ettiğini dile getiren Milletvekili Gökcan, erken seçimin söz konusu olmadığını belirtti.

 

AK Parti Fethiye İlçe Başkanı Turgay Öztürk yaptığı açıklamada, “Yoğun bir programımız var. Teşkilatta gerçekleştirdiğimiz toplantıdan sonra gençlik merkezindeki inşaatı bitmiş olan yerleri göreceğiz. Hem kapalı spor salonumuz yenilenmişti hem de gençlik merkezi yenilenmişti. Henüz eşyalar gelmedi. Gelmeden önce oraları gezip, istişare edelim istedik. Yarışın startını vereceğiz. Sanayi esnafına hal hatır soracağız. Sonrasında Esenköy’e giderek vatandaşlarımızla buluşacağız. Bozyer Mahallesi’nde 16 milyon TL’lik yatırımın yani şehidimizin ismini taşıyacak olan okulun temelini atacağız. 16 derslik olan bir okul. 60 milyon TL’lik üniversite kampüsüne yapılan yurdumuzun inşaatı da bitmek üzere, orayı da ziyaret edeceğiz” diye konuştu.

 

FETHİYE İÇİN GÜZEL YATIRIMLARIMIZ VAR

AK Parti Muğla Milletvekili Yelda Erol Gökcan açıklamasında, “Fethiye’nin insanı her şeyin en iyisine layık... Fethiye için çok güzel yatırımlarımız var. CHP’li vekiller ve Büyükşehir Belediye Başkanı bu yurtların açılmamasından dolayı bizleri sorumlu tutmuştu. Menteşe’deki bu gecikmenin bizden kaynaklı olmadığını, yurtların kanalizasyon ve altyapı çalışmalarının yapılmadığı için geciktiğini ve öğrencilerin mağdur olduğunu; bunun da Muğla Büyükşehir Belediyesi’nden kaynaklandığını söylemiştim. Şu anda Muğla’da yurtlar işle ilgili hiçbir problemimiz yok. Fethiye’de çok yakında açılacak olan bin 400 kişilik bir yurdumuz var. Hatta önümüzdeki günlerde sayın bakanımızla görüştüm, bin kişilik yeni bir yurt daha yapılması için çalışmalarımız bakanlık düzeyinde devam ediyor. Aynı zamanda gençlerimiz için Fethiye Gençlik Merkezi’nde son aşamaya gelindi. Tamamlandığı zaman gençlerimizin sosyal anlamda aktiviteler yapabileceği ve güzel vakit geçirebileceği Gençlik Merkezi olacak” diye konuştu.

 

YENİ ADALET SARAYI YAPILACAK

Fethiye Adalet Sarayı’nın mevcut durumunun yetersiz olduğunu aktaran Milletvekili Gökcan, “Fethiye Adalet Sarayı fiziki şartlar yeterli olmadığı için ciddi sıkıntılar yaşıyordu. Bu konuyu Sayın Bakanımız Abdülhamit Gül ile görüştük. Yer tahsisi ile ilgili bir çalışmamamız var. O da son aşamaya geldi. Yer tahsisi bittikten sonra orada inşallah yeni Adalet Sarayı yapılmasıyla ilgili kazmayı vuracağız ve Fethiyelileri yeni adalet sarayı ile buluşturacağız. Fethiye ve Seydikemer’in nüfusu çok fazla olduğu için Seydikemer’e de yeni bir adalet sarayı yapacağız” şeklinde konuştu.

 

2022 YATIRIM PROGRAMINA ALINDI

Milletvekili Gökcan, “Fethiye Devlet Hastanesi ile ilgili bir yer çalışmamız vardı. Bir yere bakmıştık fakat yer Orman Bakanlığı’nın olduğu için çok uygun görmediler. Şimdi yeni bir yer arayışı içindeyiz. İnşallah araştırdığımız yer daha iyi olacak ve oranında tahsis çalışması başlayacak. Anjiyo ile ilgili bir sorun yok. Sağlık Bakanlığı’ndan yazılarımız olumlu geldi. Normal şartlarda bir ilin devlet hastanesinde bir anjiyo oluyor. Fakat Fethiye ilinin Muğla merkeze uzaklığı ve coğrafi yapısından dolayı anjiyo olması gerektiğini söylemiştik. Sağlık Bakanımız da olumlu karşıladı. Şimdi ellerinde bir cihaz vardı hemen gönderebiliriz dediler ancak bir sıfır bir cihaz istedik. O nedenle 2022’nin yatırım programında olacak” ifadelerini kullandı.

 

İÇME SUYU PROGRAMLARI VAR

Bazı bölgelerde içme suyu problemi olduğunu söyleyen Gökcan, “Fethiye’de içme suyu problemleri var ve ciddi anlamda şikayet geliyor. Bu sadece Fethiye ve mahallelerinin problemi değil Muğla’nın tamamında. İçme suyu büyükşehir belediyesine ait. Vatandaşımız, ‘susuzluktan kırılıyoruz, Büyükşehir Belediyesi de yapmıyor’ diyor. İçme suyu probleminin acilen çözülmesi gerekiyor. Susuzluk ciddi anlamda belimizi büküyor. Burada mühür ve yetki öncelikle büyükşehir belediyesinde… Çalışmalarını, yatırımlarını yapacaklar, ancak bizden yardım isterlerse seve seve yardımcı oluruz. Yani gerek iller bankasından kredi gerek bekleyen projeleriyle ilgili destek isterlerse elimizden geleni yaparız.  Vatandaşımızı susuz bırakacak halimiz yok” diye konuştu.

 

SEÇİMLER 2023’TE

AK Parti Muğla Milletvekili Yelda Erol Gökcan, “Sayın Cumhurbaşkanımız ve Sayın Devlet Bahçeli her konuşma ve basın açıklamalarında milletvekili seçimlerinin Haziran 2023’te olduğunu söylüyorlar. Şu anki şartlarda herhangi bir erken seçim yok. Seçimler 2023 Haziran’da normal zamanında olacak. Ak Parti olarak her an seçime hazırız. Bizler Ak Parti olarak sürekli sahadayız teşkilat ve vatandaşımızla birlikteyiz. O yüzden bizim ekstra bir çalışmaya ihtiyacımız yok. Çünkü bizler zaten sahadayız” dedi.

 

MİLLETVEKİLİ TÜRKKAN’A TEPKİ

AK Parti Muğla Milletvekili Yelda Erol Gökcan, İyi Parti Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan’ın şehit ağabeyine yönelik küfür olayının utanç verici bir durum olduğunu kaydetti. Milletvekili Gökcan, “Son günlerde üzücü olaylar oldu. Şehit yakınlarımızı derinden üzen bir hadise yaşandı. İyi Parti Milletvekilinin bir şehit yakını ile arasındaki diyalog ve bir milletvekiline yakışmayan bir üslup ve küfür olayı yaşandı. Bu durumun yaşanması bizleri derinden üzdü. Fethiye’de vatanını, milletini, bayrağını seven milliyetçi bir ilçedir. Her zamanda o milliyetçiliğini ve duyarlılığını gösterdi. Şehitlerimizle ilgili bir siyaset olamaz. Şehit ve ailelerine saygısızlığı ne şahsım olarak ne AK Parti olarak asla kabul etmemiz mümkün değil” diye konuştu.