MİLAS TÜRK
Giriş Tarihi : 17-06-2022 14:17

MİLAS’TA 23 BİN ÖĞRENCİ KARNE HEYECANI YAŞADI

MİLAS’TA 23 BİN ÖĞRENCİ KARNE HEYECANI YAŞADI

MİLAS’TA 23 BİN ÖĞRENCİ KARNE HEYECANI YAŞADI

2021-2022 eğitim-öğretim yılının sona ermesi dolayısıyla Milas’ın 152 okulunda öğrenim gören 23 bin öğrenci, karnelerini öğretmenlerinden teslim aldı. Sakarya İlkokulu’nda düzenlenen karne töreninde ise öğrenciler, karnelerini Kaymakam Böke ile Müdür İsa Bal’dan aldı.

Yeni eğitim-öğretim yılı 12 Eylül 2022 tarihinde başlayacak ve 16 Haziran 2023 tarihinde sona erecek.

Milas genelinde 152 okulda öğrenim gören 23 bin 384 öğrenci, karnelerini alarak tatile gitme heyecanı yaşadı. Resmi tören, Milas Kaymakamı M. Ünver Böke ve İlçe Milli Eğitim Müdürü İsa Bal ile şube müdürleri ile velilerinin katılımı ile Sakarya İlkokulu’nda yapıldı.

Kaymakam Böke ve Müdür Bal ile şube müdürleri, ilk önce 3-C sınıfı ile 2-E sınıfı öğrencileriyle tanıştı, ardından karnelerini takdim etti. Bir süre öğrencilerle sohbet eden Kaymakam Böke, öğrencilere yaz tatilini nasıl geçireceklerini sorduktan sonra kitap okumaları konusunda tavsiyelerde bulundu.

Daha sonra ise, okul bahçesinde resmi karne töreni gerçekleştirildi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ve Milas İlçe Milli Eğitim Müdürü İsa Bal’ın konuşmasının ardından tören son buldu.