MİLAS TÜRK
Giriş Tarihi : 31-03-2021 16:08   Güncelleme : 31-03-2021 16:15

MİLAS GENÇLİK MERKEZİ '' ONLAR BİZİM CANIMIZ ''

MİLAS GENÇLİK MERKEZİ '' ONLAR BİZİM CANIMIZ ''

MİLAS GENÇLİK MERKEZİ SOKAK HAYVANLARINI BESLEDİ ...

 

 

Onlar bizim canımız.

İlçemizde ki sokak hayvanları için parklar ve sokakların belirli yerlerine yaklaşık 50 kg kuru mama dağıtımını gerçekleştirdik.

Milas Gençlik Merkezi, Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü ve Yurt Müdürlüğü ile ortaklaşa olarak kuru mama dağıtımını gerçekleştirdik.

Gençlik Merkezi Müdürü Aşkın Binbir yapılan faaliyetle ilgili şu cümleleri söyledi: “Her gün yanından geçip gittiğimiz ancak hayatın temposu yüzünden çoğu zaman varlıklarını bile fark edemediğimiz sokak hayvanları aslında her gün zorlu bir dünyada var olma savaşı veriyor. Milas Gençlik Merkezi Müdürlüğü olarak yaklaşık 50 kg kuru mama alarak çeşitli park, bahçe ve sokaklara dağıtımını gerçekleştirdik. Dağıtım esnasında vatandaşlarımızdan bizleri yönlendirip şu sokakta kedi çok şuralara köpekler çok gelir diyenlerinde olması vatandaşlarımızın duyarlılığı konusunda bizleri mutlu etti. Sokakta yürürken üzerinize koşan köpek ya da bir yerlerde otururken ayaklarınıza sürtünen kedi ille de mama ya da su istemez. Çünkü bu davranışların altında genelde sevgi ve şefkat isteği yatar. Bu yüzden sokak canlılarının sevgiye de ihtiyacı olduğunu unutmadan onların başlarını okşamayı unutmayalım.