MİLAS TÜRK
Giriş Tarihi : 06-10-2020 15:49   Güncelleme : 06-10-2020 15:49

MİLAS BELEDİYESİ EKİM AYI OLAĞAN MECLİS TOPLANTISI TAMAMLANDI

Milas Belediyesi Ekim Ayı Olağan Meclis Toplantısı tamamlandı. 16 asıl 7 ek gündem maddesinin görüşüldüğü Belediye Meclis’inde önemli kararlar alındı. Meclis, Plan ve Bütçe Komisyon Raporları’nı görüşmek için 21 Ekim’de tekrar toplanacak.

MİLAS BELEDİYESİ EKİM AYI OLAĞAN MECLİS TOPLANTISI TAMAMLANDI

Milas Belediyesi Toplantı ve Nikah Salonu’nda saat 14.00’da başlayan Meclis Toplantısı’nın açılış konuşmasını yapan Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, geçtiğimiz ay göreve başlayan Başkan Yardımcıları Gülşen Gökçe ve Cüneyt İlter’in 1’er yıl görev yapmak üzere atandıkları konusunda meclisi bilgilendirdi. Başkan Tokat ayrıca Ermenistan’ın Azerbaycan’a sürdürdüğü saldırısını kınadığını belirterek şehit olanlara rahmet, yaralılara acil şifa diledi. Başkan Tokat’ın ardından söz alan MHP Grup Sözcüsü Mevlüt Kiriş, Ermenistan’ı kınayan bir metin okuyarak tüm meclis grup başkanlarına ve Başkan Tokat’a Azerbaycan ve Türk Bayrağı takdim etti. Konuşmaların ardından meclis gündeminde bulunan konuların görüşülmesine geçildi.

Meclis 21 Ekim’de Tekrar Toplanacak

Meclisin 2., 3., 4. maddelerinde yer alan 2021 Mali Yılı Bütçe Taslağı ve izleyen 2 yılın Gelir-Gider Bütçe Taslağı ve ücret tarifelerinin görüşülmesi, 2021 Mali Yılı Performans Programı’nın görüşülmesi, Milas Belediyesi’nin 2021 Mali Yılı Evsel Katı Atık Ücret Tarifeleri’nin belirlenmesi talebinin görüşülmesi konuları oy birliği ile Plan ve Bütçe Komisyonu’na havale edildi. Meclis, Plan ve Bütçe Komisyonu raporlarının görüşülmesi için 21 Ekim’de tekrar toplanacak.