SEYDİKEMER TÜRK
Giriş Tarihi : 13-09-2020 17:12   Güncelleme : 13-09-2020 17:29

MHP Seydikemer İlçe Kongresi Yapıldı

Başkan Mehmet Arıç Tek Aday Olarak Girdiği Seçimde Yeniden Başkan Seçildi

MHP Seydikemer İlçe Kongresi Yapıldı

 

Milliyetçi Hareket Partisi Seydikemer ilçe kongresi yapıldı. Tek liste halinde yapılan kongrede Mehmet Arıç ilçe başkanlığına seçildi. MHP İl Başkanı Mehmet Korkmaz, Seydikemer Belediye Başkanı Yakup Otgöz, İl yönetim kurulu üyeleri, İlçe başkanları, İlçe yönetimi ve çok sayıda teşkilat mensubunun katılımı ile yapılan kongrede birlik ve beraberlik mesajları verildi.“İstiklal için birlik, İstikbal için dirlik, kazanan Türkiye olacak” teması ile yapılan kongrede Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Dr. Devlet Bahçeli’nin kongre için göndermiş olduğu mesajı okundu…

Mhp Seydikemer Meclis Üyesi Yusuf Bağırcı’nın sunduğu Kongrede Gündem şu şekilde oluştu; GÜNDEM 1-Yoklama ve Açılış 2-Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması 3-Kongre Başkanlık Divanının Seçimi 4-Faaliyet raporunun okunması ve ibrası 5-Mali raporun okunması ve ibrası 6-Siyasi Konuşmalar 7-Seçimler 8-Dilek ve temenniler 9-Kapanış

 

MHP Seydikemer İlçe Delegelerinin oy kullandığı ve MHP Genel Merkezinden görevlendirilen Seçim Kurulu üyelerinin denetimiyle, Kovid-19 Önlemleri alınarak, sosyal mesafeye dikkat edilerek, Milliyetçi Hareket Partsi Seydikemer İlçe Başkan Adayı Mehmet Arıç, tek liste olarak seçime girdi. Katılımcılara hitaben konuşma yapan Başkan Mehmet Arıç, şu sözlere yer verdi :

“ Saygı değer Divan Üyeleri, sayın il başkanım, sayın belediye başkanım, çok kıymetli delegelerimiz, Partimize uzaktan ve yakından teşrif ederek delegemizi ve muhterem üyelerimizi memnun eden değerli muhtarlarım ve sivil toplum kuruluşlarının çok kıymetli temsilcileri, muhterem beyefendiler ve başımızın tacı hanımefendiler hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyorum.

Sözlerime başlarken heyecanımı bağışlamanızı rica ediyorum. Çünkü sizin gibi değerli dostların karşısında heyecanlanmamak mümkün değil.

 

Ülkücü harekette görev istenmez, layık olana verilir diye biliyorum. Bu kutsal görev bana verildiğinde çok heyecanlandım ve yapabilir miyim diye çok düşündüm. Siz kıymetli üyelerim ve yönetimimin desteği ile sizden aldığım güven ve güçle samimi bir şekilde çalışarak gücümüzün yettiği kadarıyla gerek teşkilatımıza, gerekse Cumhur İttifakının ruhuna yakışan bir şekilde hizmet vermeye çalıştım. Bundan sonra da görev nasip olursa, en iyi şekilde sizlerle birlikte bu yeni kurulan, şirin ilçemize hizmet etmeye devam edeceğimizden kimsenin şüphesi olmasın. Koronavirüs gölgesinde yapılan kongremizin siyaseten bundan sonrada dünya ve ülkemiz siyasetini mutlaka etkileyeceği düşüncesindeyim. Bizde Genel Merkezimizin izleyeceği politikayı takip edip, amasız, nedensiz, içersiz harfiyen uyacağımızı bilmenizi ve bilinmesini rica ediyorum.

 

Çünkü, ama, neden, niçin soruları camiamıza çok sıkıntı vermektedir. Hedefi belli olan fikir hareketlerinin üzerinde mutlaka oyunlar oynanacak, ancak bu oyunları bozmak ise yüksek karakterli yöneticiler ve yüksek karakterli üyelerle olur. Bizde de böyle üyeler var ve var olmaya devam edecek. Sizlerden aldığımız güçle yeni bir yönetimle, yeni bir heyecanla 2023 hedeflerimiz yürüyeceğimizden ve sorumluluğumuzu emek veren büyüklerimizden ve şehitlerimizden aldığımız güçle devam edeceğimizdenemin olmanızı rica ediyorum.

 

Bu duygu ve düşüncelerle herkesi saygı ve sevgiyle selamlıyorum. Kongremizin kutsal davamıza, ilçemize ve devletimize hayırlı olmasını diliyorum.”