ORTACA
Giriş Tarihi : 30-03-2021 15:29   Güncelleme : 30-03-2021 20:03

MHP Ortaca İlçe Başkanlığı Basın Açıklaması

MHP Ortaca İlçe Başkanlığı Basın Açıklaması

Ortaca İlçe Başkanlığı Basın Açıklaması

                                                                                  30.03.2021

 

  • Kıymetli Ortaca’lılar, Değerli Basın Mensupları; Hoşgeldiniz, Sefalar Getirdiniz.

Bildiğiniz üzere bu hafta başında CHP ilçe başkanı Evren TEZCAN birilerinin eline tutuşturduğu 1 sayfa imza listesi, birde Ortaca belediyesinin sosyal medyada yaptığı 1 açıklama ile basın açıklaması yaptı. Ve Dedi ki; ‘Halkı Kandırıyorlar’ !

Sayın TEZCAN; Milletin seçtiği bir kuruma; eline aldığın 1 sayfadaki memur imzasıyla ‘halkı kandırmak demek ‘ siyasi aymazlıktır, Vatandaşa atılan en büyük yalan ve belediyemize atılan iftiradır.!

Kamuoyunu Bilgilendirmek amacıyla konunun aslı şudur; Muğla Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon merkezinin 24.06.2020 tarihinde yaptığı davet üzerine ilçe belediyemizi temsilen Zabıta Memuru İdris ORHAN Görevlendirilmiştir. Memur Toplantıya iştirak etmiş 2020/5-194 sayılı sonradan getirilen gündem dahil edilmiştir, devamında da tüm katılımcılar imzalamıştır. Ancak siz bunu neresinden, nasıl anladınız bilemedik.

Buna İstinaden Şimdi Soruyorum;

1…Gündeme getirdiğiniz, imzayı atan zabıta memurunun Büyükşehirin planlayıp hazırladığı gündemi, ücretlendirmeyi, park yerlerini ( adına ne derseniz deyin ) herhangi bir şekilde müdahale, değiştirme yada itiraz etme hakkı yada haddi var mıdır ? Böyle bir komisyonda bırakın bu bahsettiğim eylemleri; ilçe belediyesinde dahi ücretlendirme, fiyatlandırma yetkisi dahi yoktur, olamaz. Yetki tamamen ilçe belediyesi meclisindedir. Diğer yönünden baktığımızda, velev ki gündemi imzalayan memur eğer o imzayı atmasaydı Büyükşehir Belediyesi Ortaca’da ücret almayacak, ihaleyi iptal mi edecekti ! Tabiki de iptal etmeyecek, o ücretleri alacaktı; yoksa nereden ödeyecektiniz Haksız tahsilatlarla mağdur ettiğiniz Minibüs, Servisçi ve Dolmuşcuların geri iade ücretlerini hem de faizleriyle.!

2…Bir memurun Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Osman GÜRÜN’ün imzaladığı, zabıta daire başkanından tutunda, ulaşım daire başkanının imzaladığı bir düzenlemeyi imzalamasını gündeme getirmek, bu gündem üzerinden ‘ Halkı Kandırmak ‘ gibi ağır tabirle saldırmak millete hizmet midir Sayın TEZCAN ? Biz Halkı Kandırıyoruz, siz hizmet ediyorsunuz öyle mi ?

3… Otopark ücret kararı alınan ‘Atatürk Caddesi ve Dalyan Gülpınar caddesinin Muğla Büyük Şehir Belediyesinin yetkisinde olduğunu bilmiyor musunuz ? Bu imza atılan mahallelerimizin ilçe belediyesinin yetki ve sorumluluk alanı dışında olduğunu bilmiyor musun ? 2 Mahallemizde açık, net ve tartışmasız Muğla Büyükşehir Yetki ve sorumluluğundadır sayın TEZCAN. Bilmemek ayıp değil öğrenmemek ayıptır, bahse konu yerler ara sokak değil Sizin güdümünüzdeki ana caddelerdir.

4… Bu ücretler açık ve net Muğla Büyük Şehir Belediyesinin yapmış olduğu ihalede verilen SENTİNUS İ. San.ve Tic. A.Ş. Yani ( SENTPARK ) tarafından alınmamış mıdır ? Yoksa elinizde Ortaca belediyesinin yapmış olduğuna dair imzalı bir tutanak daha bulunmakta mıdır ?

5… Büyük Şehir Belediyesinin yaptığı ihaleye, Ortaca Belediyesi alakamız yok diye açıklama yaptı ise bunu anlamadan, analiz etmeden iftira atmak size ne kazandıracaktır, yada ne kazandırmıştır.?

Sayın İlçe başkanı; Ortaca Belediyesinin insanları kandırdığını söylüyorsun, Tam tersine insanlarımızı; sizin, yalan, dolan ve talan siyasetinizden arındırmaya çalışmaktayız, mücadelemiz bu yöndedir. Küçük bir hatılatma yapmak isterimki vatandaşlarımızda anımsayacaktır; Döneminizde Sizde hatırlarsınız ki; Ortaca meydanına büyük bir afiş ile Sarıgerme’ya aquapark yapıyoruz demiştiniz ? Sahi o park nerededir, Kumsalın altına yaptınız da biz mi göremiyoruz ? Asıl yalan budur; bırakın aquapark yapmayı siz sarıgermenin tahsisini dahi alamamış birisiniz. Ortacamızın neredeyse tüm yeşil alan ve kamusal alanlarını döneminizde çatır çatır Büyükşehire devrettiniz, şimdi gelmiş bizlere otopark ücretlerinde Ortaca Belediyesinin Müdahili var diyorsunuz..? Ayıptır, yalandır, günahtır..

Şahsınız Korona Virüs illetine rağmen kapı kapı gezerek, el öpüyor vatandaşlarımıza sahte umut dağıtarak sağlığını tehlikeye atıyorsunuz. Fark buradadır ki; sizin işiniz umut satmak, bizim işimiz hizmet etmek, vatandaşlarımızın sağlığı ve refahını düşünmektir. Ortaca halkımızı 2 sayfa yazı, 2 resimle kandıramazsınız sayın TEZCAN !

Çok Tezcan’lı olmanız, size iyi gibi görünse de; size ve camianıza zarar verebilir. Bunu Söylemem deki amaç şudur ki; Ortaca tarihinin hiçbir döneminde hiçbir siyasi ilçe başkanı, hiçbir belediye kurumuna, başkanına yada diğer parti mensuplarına hakaret, yalan, iftira etmemiş, kimseyi kutuplaştırmamış hep bir arada tutma, saygı, sevgi ve birlikte Ortaca’yız ilkesini kendine şiar edinmiştir. Size de tavsiyem kurumları ve insanları birbirine düşürmek, tartıştırmak yerine birliktelik mesajları vererek bu zor dönemlerde insanlarımıza bir nebze olsun destek olmak olmalıdır.

Son Olarak madem siz altından kalkamayacağınız bir imza kağıdıyla gündeme bir konu getirdiniz; cevabınızı aldığınızı umarak bende size resmi bir imza tutanağı ile cevap vereyim; Siz açıklayın;

1 ay önce ayın 8. İnde Cumhuriyet Halk Partisi Olarak Atatürk heykeli önünde Boğaziçi Üniversitesi olaylarını protesto etmek amacıyla HDP ile attığınız imzalardan sonra, hiç utanmadan; Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün huzuruna bu terör destekçileri, Pkk sözcülerini nasıl getirdiniz ? Nasıl utanmadan bir araya geldiniz ? Siz Nasıl Atatürkçüsünüz ki; Ömrü Vatan için cephelerde geçmiş, size taaruzu değil ölmeyi emrediyorum diyen Vatan ve Millet Sevdalısı Ata’mızın karşında bunlarla kol kola geldiniz..?

Sizleri; Güzel ilçemiz Ortaca için yapılan hertürlü hizmetin, doğrunun yanında yer almasını istiyoruz. Ancak tartışma yaratacak sonu dipsiz kuyu olan bu açıklamalarınız vatandaşımıza bir şey katmayacaktır. Her türlü olumsuzluklarda eleştiriye açığız, her zaman olacağız. Elbetteki muhalefetini yapacaksınız demokrasinin temel unsurlarından biri olarak. Ancak içi dolu ve yapıcı olması hepimize ve ilçemize bir şeyler katacaktır..

Bu vesileyle; Bizleri izleyen tüm Vatandaşlarımıza, toplantımıza katılan tüm basın mensuplarına saygılarımı sevgilerimi sunuyor, açıklamamı Milli şairimi Mehmet Akif ERSOY’un şu sözleriyle bitirmek istiyorum; Girmeden Tefrika Bir Millete Düşman Giremez, Toplu Vurdukça Yürekler, Onu Top sindiremez..

                                                                                                                     

MHP ORTACA İLÇE BAŞKANI Kaan ÇAKIR