MARMARİS
Giriş Tarihi : 22-02-2022 17:55   Güncelleme : 22-02-2022 17:55

Meteoroloji uyarmıştı: Yollar kapandı, evleri su bastı

Meteoroloji uyarmıştı: Yollar kapandı, evleri su bastı

Meteoroloji uyarmıştı: Yollar kapandı, evleri su bastı
Muğla’nın Marmaris ilçesinde sabah saatlerinden itibaren etkili olan sağanak yağış hayatı olumsuz etkiledi. 
Marmaris’te sabah saatlerinde etkili olan sağanak yağış sebebiyle yollar göle döndü. İçmeler ve Asparan mahallelerinde etkili olan kuvvetli yağışla birlikte mahalle içinden geçen derenin debisinin artmasıyla sular yükseldi. Yollar çamurlu sel suları ile kaplanırken, belediye fen işleri ekipleri de bölgede çalışmalarına başladı. 
MARMARİS-İÇMELER KARAYOLU GÜVENLİK SEBEBİ İLE KAPATILDI
Bölgede etkili olan kuvvetli sağanak yağış dolayısıyla derelerden akan sel suları ulaşımı da etkiledi. Alınan bilgiye göre, İçmeler Mahallesi’ni Marmaris’e bağlayan karayolu güvenlik nedeniyle ulaşıma kapatıldı. 
“BELEDİYE EKİPLERİMİZLE SAHADAYIZ”
Konuyla ilgili Marmaris Belediyesi'nin sosyal medya hesabından bir açıklama yapan Belediye Başkanı Mehmet Oktay şu ifadeleri kullandı: 
“Değerli hemşehrilerim, yağışlar nedeniyle maalesef İçmeler Mahallemizde bir kez daha sel olayıyla karşı karşıya kaldık. Belediye ekiplerimizle sahadayız. Sıkıntılı her noktaya müdahale ediliyor. 0 850 888 48 48 numaralı Halk Masası da gelen talepleri sahadaki birimlere iletiyor. Sizlerden de dikkatli olmanızı, mecbur kalmadıkça özel araçla trafiğe çıkmamanızı, emniyet güçlerinin ve belediye ekiplerimizin uyarılarını dikkate almanızı önemle rica ederim.”