FETHİYE TÜRK
Giriş Tarihi : 05-04-2022 17:55

Merhum Türkeş dualarla anıldı

Ülkü Ocakları Fethiye İlçe Başkanlığı, Merhum Başbuğ Alparslan Türkeş’i ölüm yıldönümünde dualarla andı.

Merhum Türkeş dualarla anıldı

 

 

Ülkü Ocakları Fethiye İlçe Başkanlığı, Merhum Başbuğ Alparslan Türkeş’i ölüm yıldönümünde dualarla andı.

 

Başbakan yardımcılığı olmak üzere devletin birçok kademesinde görev üstlenen Milliyetçi Hareket Partisi’nin (MHP) Kurucu Genel Başkanı Alparslan Türkeş, vefatının 25. yılında Fethiye’de de anıldı. Ülkü Ocakları Fethiye İlçe Başkanlığı tarafından düzenlenen program, Fethiye Merkez Yeni Camii’nde gerçekleştirildi.

 

Teravih namazı öncesinde Kuran-ı Kerim tilaveti ve mevlidi şerif okunurken, namazın ardından dua edilip; lokma ikramında bulunuldu. Ülkü Ocakları Fethiye İlçe Başkanı Salman Yellice yaptığı açıklamada, “Cennet Mekan Merhum Başbuğumuz Alparslan Türkeş, 25 Kasım 1917-4 Nisan 1997 yılları arasında yaşam sürmüş; Türklüğe zor zamanlarda siper olmuş, hamuru cesaret, irade ve zeka ile yoğrulmuş bir Türk büyüğüdür. Ömrü boyunca Türk’ün gören gözü, işiten kulağı ve uyanık vicdanı olmuştur” dedi.

 

Açıklamasını sürdüren Yellice, “Kader çizgisinde yürüdüğü doğru yolların da yanlış yollarında farkına varmış bir lider olan Başbuğumuz; tercihlerini toplum ve ülkeden yana kullanmış olması yönüyle tarihimizde yarının adamı olmayı hak etmiş bir karakter, yüksek bir ruhtur. Herkes doğar, yaşar ve ölür. Ama öldükten sonra da yaşayabilmektir asıl olan. Bunu sağlayacak şey ise eserdir. Merhum Başbuğumuzun eseri de Türklük gurur ve şuuru, İslam ahlak ve fazileti ile bezenmiş, Türk Devleti'nin ve Türk Milleti'nin her daim emrinde olan biz gururlu neferlerin kutlu davasıdır. 80 yıllık hayatına 80 asırlık mücadele ve eylem sığdıran Merhum Başbuğumuz Alparslan Türkeş'i anmak ve anlamak için burada toplanmış bulunmaktayız ve milyonlarla beraber hep bir ağızdan diyoruz ki: Başbuğlar Ölmez!” şeklinde ifadeler kullandı.