DATÇA
Giriş Tarihi : 06-09-2020 18:04   Güncelleme : 06-09-2020 18:04

    MERHUM HAYIRSEVER KABAKLARLI İÇİN KENDİ YAPTIRDIĞI OKULUNDA TÖREN DÜZENLENDİ

                          Datça ilçesinde yaşayan   Hayırsever  iş adamı Necat KABAKLARLI vefat etti. Turizmci iş adamı hayırsever Necat Kabaklarlı  Datça ilçesinde yapımı yeni tamamlanan bir ilkokul yaptırmıştı.

    MERHUM HAYIRSEVER KABAKLARLI İÇİN KENDİ YAPTIRDIĞI OKULUNDA TÖREN DÜZENLENDİ

2019  yılı Temmuz  ayında Muğla Valiliği himayelerinde İl  Milli Eğitim Müdürlüğü  ile Hayırsever Nejat Kabaklarlı arasında Datça ilçesi İskele Mahallesi Yılmaz Kardeşler Anadolu Lisesinin arka bahçesine 12 derslikli ilkokul yapılması ile ilgili protokol imzalanmıştı. Okul inşaatı kısa sürede tamamlanarak 2020-2021 eğitim öğretim yılına hazır hale getirilmişti.

     Kabaklarlı İlkokulu adını alan okulu yaptıran hayırsever iş adamı Necat Kabaklarlı bir  süredir tedavi görmekteydi.  05 Eylül Cumartesi günü hayırsever Necat Kabaklarlı hayatını kaybetti. . Merhum Nejat Kabaklarlı için  6 Eylül Pazar günü Datça ilçesinde yeni yaptırdığı Kabaklarlı İlkokulunda bir tören düzenlendi. Törene merhumun Eşi ve çocukları ile Muğla İl Milli Eğitim Pervin Töre, Müdür Yardımcısı Ferman Akbulut, Datça İlçe Milli Eğitim Müdürü ve çok sayıda seveni katıldı. Saat 16.00’da başlayan  törende konuşan İl Müdürü Pervin Töre”Hayırsever işadamı merhum Necat KABAKLARLI’yı bugün kendi yaptırdığı bu okulda son yolculuğuna uğurluyoruz.. Açılışını birlikte yapmak için sağlığına kavuşmasını beklerken vefat haberiyle derin bir üzüntü yaşadık. Bugün kendisini aramızdan uğurlarken, “ İsmi,, çocuklar için yaptırdığı bu güzide eğitim yuvası Kabaklarlı İlkokulu’nda ve sevgisi tüm Datçalıların ve sevenlerinin kalplerinde  sonsuza kadar yaşayacaktır. Mekanın cennet olsun.” dedi.

   Törenin ardından merhumun cenazesi  İskele Mahallesi'ndeki Fatih Camii’ne getirilerek,  burada  ikindi namazına müteakip kılınan cenaze namazının ardından İskele Mahalle Mezarlığı'nda toprağa verildi