MENTEŞE
Giriş Tarihi : 29-01-2020 17:57

Menteşe 'de Aile İçi Şiddetle Mücadele Bürosu Kuruldu

Menteşe İlçesinin ülkemizin en güvenli şehri olması yönünde çalışmalar aralıksız sürdürülürken, bu bağlamda Menteşe İlçe Emniyet Müdürlüğü bünyesinde ''Aile İçi Ve Kadına Şiddet Büro Amirliği'' kuruldu.

Menteşe 'de Aile İçi Şiddetle Mücadele Bürosu Kuruldu

Ülkemizin en güvenli şehirleri arasında üst sıralarda bulunan Menteşe İlçesinin daha da güvenli hale getirilmesi amacıyla  çalışmaların  aralıksız olarak, büyük bir kararlılıkla sürdürülmesine devam ediliyor. Menteşe İlçesinde gerek polisler gerek ise; jandarma görevlileri tarafından suç ve suçlulara karşı yürütülen çalışmalarda başarı sağlanırken, vatandaşların da haklı takdiri kazanılıyor. 

Menteşe İlçesinde aile içi şiddetle ve kadına şiddetle mücadele amacıyla İlçe Emniyet Müdürlüğü bünyesinde ''Aile İçi Ve Kadına Şiddet Büro Amirliği'' kuruldu. Kurulan bu büro ile polis birimleri ile ilgili kurum ve kuruluşları arasında koordinasyon da sağlanacak. Faaliyete geçirilen büroyu ziyaret eden Menteşe Kaymakamı Caner Yıldız, büro personeline başarı ve iyi dileklerini iletti. Gerek aile içi  şiddette gerek ise; kadına karşı şiddette sıfır tölerans göstermelerini görevli memurlerdan isteyen Kaymakam Yıldız, yeni kurulan büro faaliyetlerini son derece önemsediklerini dile getirdi. Ziyarette Kaymakam Yıldız 'a İlçe Emniyet Müdürü Tümer Yılmaz ve İlçe Jandarma Komutanı Gürcan Özdilek de eşlik ettiler. 

Aile İçi ve Kadına Karşı Şiddet Büro Amirliği görevleri arasında; 

-6284 Sayılı  kanun kapsamına giren olaylar ile ilgili olarak Cumhuriyet Savcısını bilgilendirmek ve talimatları doğrultusunda genel hükümlere göre mağdur, şüpheli, tanık v.b. kişilere yönelik adli iş ve işlemleri yapmak,

-Geçici koruma altına alınması tedbiri kapsamındaki koruma hizmetlerini vermek ve verilmesini sağlamak,

-Aile içi ve kadına yönelik şiddetle mücadele konusunda toplumsal farkındalık çalışmaları yapmak da bulunuyor.