MUĞLA TÜRK
Giriş Tarihi : 30-12-2020 19:29   Güncelleme : 30-12-2020 19:29

Memur-Sen Yeni Yıl Mesajı

Memur-Sen Yeni Yıl Mesajı

Tüm dünyada yaşanılan zorlu bir süreçten geçiyoruz. Bu süreçte Memur-Sen ailesi olarak çalışma şartları zorlu bir yılı geride bıraktık. Her şeye rağmen hizmetin aksamaması ve ülkemizin bekası için üstümüze düşen görevlerimizi yerine getirdik. Bu anlamda tüm kamu çalışanlarına teşekkür ediyorum.  Kamuda sunduğumuz hizmetlerin yürütülmesi sırasında kamu çalışanlarının sağlığını da korumak adına gerekli tedbirlerin alınması ve uygulanması konusunda takiplerimizi yaptık. Esnek çalışma, çalışan annelerin sorunlarının çözümlenmesi, gerekli hijyen tedbirlerin sağlanması çalışmalarını yakından takip ettik. Toplum olarak herkesin üstüne düşen görevi fazlasıyla yaptığına inanıyorum.  Ülke olarak bu zorlu süreçte ruhumuzda olan dayanışma ve yardımlaşmanın en iyi örneğini gösterdik. 
2020 yılı içinde tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de ciddi ekonomik sıkıntılar yaşanmıştır. Kamu çalışanlarının aldığı ücretin alım gücünün zayıfladığının fakındayız. Gerek ekonomik kazanımlar gerekse özlük haklarının iyileştirilmesi konularında pandemiye rağmen online toplantılarla sürekli gündemde tutmaktayız. Bu çalışmalarımızı gerek basın aracılığıyla gerekse sosyal medya hesaplarımızda paylaşarak gündemde tutuyor,  çözüm mercilerine ulaştırıyoruz. 
Hepimiz aynı geminin yolcularıyız. Toplum refahı ve huzuru hepimiz gibi kamuyu da ilgilendiren bir durumdur. Bu nedenle ki kamu çalışanlarının sorunlarının dile getirilmesinin yanında toplumsal konularda da duyarlılığımız aşikârdır. Pandeminin yerel esnafımıza yansımalarını minimum seviyeye ulaştırmak amacıyla ve Kamu çalışanlarının yerelde kazanımlarını arttırmaya yönelik esnaflarımızla indirim anlaşmalar yapılmış olup, 2021 yılında çalışmalarımız daha da artarak devam edecektir. 
İyisiyle kötüsüyle 2020 yılını geride bırakıyoruz. Bizi bu süreçte yalnız bırakmayan yanımızda olan Memur-Sen ailemizin fertlerine teşekkür ediyor, Yeni yılın tüm dünyaya, ülkemize ve kamu çalışanlarımıza başta sağlık ve mutluluk getirmesini diliyorum.