FETHİYE TÜRK
Giriş Tarihi : 29-06-2020 22:34   Güncelleme : 29-06-2020 22:58

MELTEM Tarım Peyzaj Market Fethiye’de açıldı….

Mehmet ÜYÜK " ÇALIŞMAYI VE ÜRETMEYİ SEVİYORUZ "

MELTEM Tarım Peyzaj Market Fethiye’de açıldı….

Tüm dünyayı etkisi altına alan Coronavirus (Covid-19) salgını tedbirleri kapsamında uzun süredir yeni işyeri açılamazken, Normalleşme Planı kapsamında Fethiye’de yeni iş yerleri açılmaya başladı. Fethiye’nin sevilen simalarından ve siyasetçilerinden olan Mehmet ÜYÜK, Meltem Tarım Peyzaj Market isimli işletmeyi açtı. Ziyaretçi yoğunluğu yaşanan işletmeye gelen misafirler hayırlı olsun dileklerinde bulundular. Mehmet ÜYÜK, FethiyeTürk Muhabirimiz Erkan Kaçmaz’a yaptığı açıklamada şu sözlere yer verdi.

ÇALIŞMAYI VE ÜRETMEYİ SEVİYORUZ…

Ben çiftçi bir aileden gelen Ziraat Mühendisiyim. 96 yılından beri tarım sektöründe faliyet göstermekteyiz. Fethiye’de bu konsepte işyeri eksikliği hissettiğimiz için hemde eşimiz dostumuz bizi aradıklarında bulabilecekleri bir dükkan olsun diye, Meltem Tarım Peyzaj Marketi açtık. Dükkanımızda bitki çeşitleri, bahçeyle ilgili hırdavat malzemeleri, çim biçme makinasından penseye kadar ürünler, çevre sahil ile ilgili ilaçlar, ev haşere ilaçları, zirai ilaç ve gübre bulunmakta. Bunların yanı sıra küçükte olsa peyzaj uygulaması yapmaktayız. Aile işletmesi olarak eşim ve çocuğumla burada çalışıyoruz. Elmalı’daki işlerimiz ve inşaat sektöründeki işlerimizi de devam ettiriyoruz. Çalışmayı ve üretmeyi çok seviyoruz. Daha doğrusu ilgilendiğimiz işleri başarmayı seviyoruz. Bu anlamda saygı değer Fethiye’li hemşerilerimizi işletmemize davet ediyorum. Gelip bizi ziyaret ederek çayımızı içsinler. Dükkanımızdaki ürünlerle değerli halkımıza hizmet etmek için buradayız.

BAŞKANLIĞI AHMET YAPMIŞ,MEHMET YAPMIŞ, ALİM YAPMIŞ ÖNEMLİ DEĞİL. FETHİYE’MİZDE GÖREVE GELENLER GÜZEL HİZMETLER VERSİN…

Siyasette başarılı olmak seçim kazanmakla doğru orantılıdır. Malumunuz biz girdiğimiz seçimi kaybettik. Ben 2009 – 2014 yılları arası Milliyetçi Hareket Partisinden Fethiye’den seçilerek Muğla İl Genel Meclisinde görev yaptım. Bunun yanında İl Genel Meclisi üyesi olmamızdan kaynaklı Fethiye Turizm Alt yapı hizmet birliğinin doğal üyesiydim. 1 Yıl süreyle birlik meclisinin bizi seçmesiyle birlik başkanlığı yaptık.Daha sonra 2014 yılında yerel seçimlerde Milliyetçi Hareket Parti’sinin aday olmamız konusunda isteği oldu. Bizde partimiz için gereken fedakarlığı gösterip 2014 yerel seçimlerinde Fethiye Belediye Başkanlığına aday olduk. Seçimin sonucunda biz kazanamadık ama, her zaman söylüyoruz ki Başkanlığı Ahmet yapmış,Mehmet yapmış, Alim yapmış önemli değil. Önemli olan Fethiye kazansın ve Fethiye’mizde göreve gelenler güzel hizmetler versin. Çünkü Fethiye pandemi sürecinde daha çok göç alan bir ilçe haline geldi. Hal böyle olunca alt yapı hizmetleri, üst yapı hizmetleri, kanalizasyon , arıtma tesisleri, içme suyu, yol hizmetlerinin aynı paralelde yapılması gerekiyor ki sistem çökmesin. Fethiye bu anlamda çok büyük bir ilçe konumunda. Huzur için geldiğimiz bir yer huzursuz bir şehir haline gelmesin.

 

DEVLET ELİNDEN GELENİ YAPIYOR…

Hükümetimiz değişik yöntemlerle esnafı desteklemeye çalıştı. Devletimizin çatısı altında hep beraber bu gemide yolculuk yapıyoruz.Ekonomik olarak zor bir süreçten geçiyoruz. İmkanlarımız kısıtlı. Biz Türk Milleti olarak aile yapısı kuvvetli bir Millet olduğumuz için, Hükümete yaslanmak yada Bankaların vereceği kredilere koşmak yerine eşimizin dostumuzun yastık altındaki birikimlerinden borç alarak bu şekilde ayakta kalmaya çalıştık. Açıkçası ben bu şekilde olduğunu düşünüyorum. Aksi takdirde çok kişi ayakta kalamazdı. Avrupa da biliyorsunuz ki aile kavramı yok. İnsanları bencil ve karşılıksız olarak birbirlerine asla iş yapmaz. Biz Millet olarak birbirimize bağlıyız ve bu sürede gerekeni yaptık diye düşünüyorum.Bizim hükümetimiz elinden geleni yapmaya çalıştı. Dünya'da belkide örneği yok. Bu çalışmalarından dolayı takdir ediyorum.

HABER: ERKAN KAÇMAZ