FETHİYE TÜRK
Giriş Tarihi : 27-05-2021 14:38   Güncelleme : 27-05-2021 14:38

Medya ve İslamofobi Sempozyumu sona erdi…

Medya ve İslamofobi Sempozyumu sona erdi…

Medya ve İslamofobi Sempozyumu sona erdi…

Serap Ülkü Medya A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı aynı zamanda Dijital Medya ve Yayıncılar Derneği Başkanı Serap Ülkü Özdemir; RTÜK, Diyanet İşleri Başkanlığı, Erciyes Üniversitesi, TRT iş birliğiyle düzenlenen 1. Uluslararası Medya ve İslamofobi Sempozyumu programında protokol davetlisi olarak yer aldı.  

Bu yıl birincisi yapılan Uluslararası Medya ve İslamofobi Sempozyumu, ATO Congresium’da 25-26 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirildi. Programın ilk gününde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş ve RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin konuşmalarını gerçekleştirdi. Etkinliğin ikinci gününde Medya ve İslamofobi’nin oturumlar halinde derinlemesine ele alınırken; Adalet Bakanı Abdullah Gül ve Dini Yayınlar Genel Müdürü Doç. Dr. Fatih Kurt birer konuşma yaptı.

Serap Ülkü Medya A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı aynı zamanda Dijital Medya ve Yayıncılar Derneği Başkanı Serap Ülkü Özdemir, bu önemli organizasyona protokol davetlisi olarak katıldı. Özdemir sempozyumun oldukça başarılı geçtiğini belirterek; organizasyonda emeği geçenlere teşekkür etti.