GÜNCEL
Giriş Tarihi : 19-01-2022 11:10   Güncelleme : 19-01-2022 11:10

Marmaris'te kendisini yakarak hayatını kaybeden vatandaşla ilgili belediyeden açıklama

Marmaris'te kendisini yakarak hayatını kaybeden vatandaşla ilgili belediyeden açıklama

Marmaris'te kendisini yakarak hayatını kaybeden vatandaşla ilgili belediyeden açıklama

“ADLİ MAKAMLARA İNTİKAL EDEN OLAYLA İLGİLİ BELEDİYE BAŞKANLIĞIMIZCA DA GEREKLİ İDARİ TAHKİKATIN BAŞLATILMIŞTIR”

Muğla'nın Marmaris ilçesinde, geçen Pazartesi günü zabıta ekiplerinin uyarısı Süleyman Ekici’nin benzinle kendini yakarak kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetmesinin ardından Marmaris Belediyesi yazılı bir açıklama yayımladı. 
Belediye Başkanlığından yapılan açıklamada, Süleyman Ekici’nin hayatını kaybetmesinin herkesi derinden etkilediğine ve duyulan üzüntüye vurgu yapıldı.
"Öncelikle belirtmek isteriz ki böylesine üzücü bir hadisenin yaşanmasından ötürü hepimiz müteessiriz.” denilen açıklamada, “Vatandaşımızı kaybetmek hepimizi derinden etkilemiş, oldukça fazla üzmüştür. Marmaris Belediyesi Emlak İstimlak Müdürlüğü tarafından 14.01.2022 tarihinde Beldibi Mahallesi Tuğcuoğlu Sokak'ta bulunan belediyeye 'park alanı' olarak terk edilen taşınmazın üzerinde 5-6 ton civarında olduğu tahmin edilen mangal kömürünün depolandığı görülmüştür. İlgili personel tarafından söz konusu işgal fotoğraflanarak ilgili birimlere intikal ettirilmiştir. İzinsiz ve haksız olarak depolanan kömürlerin kaldırılması için belediye zabıta ekiplerine bilgi verilmiştir. Zabıta ekipleri aynı gün yerinde tespit için bölgeye intikal etmiştir. Belediyenin hüküm ve tasarrufu altında olan söz konusu alanda işgalci olduğu tespit edilen ve kömürlerini koyan Süleyman Ekici isimli vatandaşımıza sözlü uyarıda bulunularak alanı boşaltması için 17 Ocak 2022 Pazartesi gününe kadar süre verilmiştir. Ancak Pazartesi günü ekipler tekrar söz konusu alana gittiklerinde alanın boşaltmadığı görülmüştür.” ifadeleri kullanıldı.
Açıklamada, Ekici’ye tekrar 3 günlük ek süre verildiği belirtilerek, şu ifadelere yer verildi:
“Sözlü olarak söylenmesine rağmen olay yerinden ayrılıp kısa bir süre sonra aracından aldığı benzin bidonu ile üzerine benzini dökerek zabıtaların karşısına doğru yürürken bir vatandaşın elindeki çakmağı almaya çalışması sırasında kendini ateşe vermiştir. Olayın şokunu hemen üzerlerinden atan ekipler çevredekilerin de yardımıyla alevleri söndürerek ilk müdahaleyi yapmış ve olay yerine çağırılan sağlık ekipleri vatandaşı yaralı olarak hastaneye kaldırmıştır. İddia edildiği gibi zabıta ekiplerinin herhangi bir baskısı olmamış, vatandaşımızla herhangi bir tartışma yaşanmamış, işgalle ilgili resmi bir işlem de yapılmamıştır. Zabıta ekiplerinin yasal görevleri gereği tamamen uyarı maksadıyla yapılan bu denetimin elim bir şekilde sonuçlanması hepimizi derinden üzmüştür. Adli makamlara intikal eden olayla ilgili Belediye Başkanlığımızca da gerekli idari tahkikatın başlatılmış olup bildirir, hayatını kaybeden Süleyman Ekici'ye Allah'tan rahmet yakınlarına başsağlığı dileriz.”