MARMARİS
Giriş Tarihi : 21-05-2020 21:18   Güncelleme : 21-05-2020 21:18

Marmaris İlçe Stadyumu Bitme Aşamasında

Marmaris İlçe Stadyumu Bitme Aşamasında

Ak Parti Muğla İl Başkanı Kadem Mete, Muğla Gençlik ve Spor İl Müdürü Ömer İlmen ve İlçe Başkanı Ceyhun Gökmen yenilenen Marmaris İlçe Stadyumunun son durumunu görmek için basınla İlçe Stadında buluşarak yapımı tamamlanma aşamasında olan şehir stadyumunun da yapılan çalışmalar hakkında bilgilendirmede bulundular.
Ak Parti Belediye Meclis Üyeleri ve yönetiminin yanısıra Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Nihat Ekinciler’de eşlik etti.
Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından 120 günde tamamlanması beklenen Marmaris Şehir Stadyumu’nun son durumu yerel ve ulusal yayın yapan gazetecilere yerinde gösterildi. Muğla Gençlik ve Spor İl Müdürü Ömer İlmen yenileme süreci ve gelinen noktalar hakkında bilgi verdi. “UEFA standartlarında yüksek kalitede suni çimin döşenen saha, 1500 kişilik tribün planlaması ve gece-gündüz saha aydınlatmasıyla örnek olacak. Tribün koltuklarının renkleri konusunda ise bildiğiniz üzere bakanlığımızın renkleri kırmızı beyazdır. Bu yalnızca Marmaris’e özgü bir uygulama değildir. Birkaç faktör vardır bununla ilgi siyah renk çok fazla güneş ışığı aldığı için çabuk bozulmaktadır. Milas ve Ortaca stadlarında da hakim olan rengimiz kırmızı beyazdır. “ dedi
İl Gençlik ve Spor Müdürü İlmen, saha hakkında teknik bilgiler ve ayrılan bütçe miktarını açıklarken 4 sene Marmaris Belediye Spor Klubünde yöneticilik yapan Ak Parti Belediye Meclis Üyesi Mustafa Karacan, Marmaris’in kanayan yarasının tedavi edildiğini ve gurur duyduğunu ifade etti. Ak Parti Marmaris İlçe Başkanı Ceyhun Gökmen, destek veren herkese teşekkür ederek Marmarislilerin çok daha iyilerine layık olduğunu, çeşitli projeleri Marmaris gençliği için hayata geçireceklerin ifade etti. Projenin hayata geçmesinde büyük emeği olan AK Parti Muğla İl Başkanı Kadem Mete, gündem de olan tribün renklerinin kendisine de sorulması üzerine “Profesyonel lig de oynayan takımların stadların da renkler takımın renkleri olur. Bilindiği üzere Marmaris’te bir çok kulübümüz var ve en büyük dileğimiz takımlarımızı profesyonel lig de oynarken görmek. İşte o zaman hep beraber boyayacağız bu koltukları. Temmuz başında bitmesini planlıyoruz. Marmaris için çok güzel bir proje. Marmarisli kardeşlerim için yapılacak daha çok projelerimiz hayata geçecektir. Farklı projelerle sporun her alanında gelişme yaşanacaktır” dedi.