MARMARİS
Giriş Tarihi : 01-02-2021 11:00   Güncelleme : 01-02-2021 11:00

MARMARİS EMNİYET MÜDÜRÜ BAŞMÜFETTİŞ OLDU

                Ocak ayında terfi ederek 1. Sınıf Emniyet Müdürü olan Marmaris İlçe Emniyet Müdürü Namık Söylemez, bu kez de Polis Başmüfettişi olarak Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesinde görevlendirildi.

MARMARİS EMNİYET MÜDÜRÜ BAŞMÜFETTİŞ OLDU


                Ocak ayı sonu itibarıyla Marmaris’teki görevini tamamlayan Namık Söylemez; Emniyet Genel Müdürlüğü Teftiş Kurulu Başkanlığı bünyesinde Polis Başmüfettişi ünvanıyla çalışmak üzere, Marmaris’teki görevinden ayrıldı.

Polis Başmüfettişi Namık Söylemez Kimdir?
                “Yozgat doğumlu olan Namık Söylemez; 1987 yılında Polis Koleji’nde başladığı mesleki eğitimini, 1995’te Polis Akademisi mezunu Komiser Yardımcısı ünvanıyla tamamladı.
                Sırasıyla Emniyet Genel Müdürlüğü, Van ve Muğla illeri Emniyet Müdürlükleri bünyesinde çeşitli kademelerde görev yapan Söylemez; 2003 - 2004 arasında Birleşmiş Milletler bünyesinde gerçekleştirilen ” Peace Keeping” operasyonunda Türkiye’yi temsilen görev yaptı.
                Sonrasında yeniden Muğla’ya dönen Söylemez,  2008 - 20013 yılları arasında ilin çeşitli ilçelerinde Emniyet Müdürü olarak görevine devam etti.
                2019 yılı Kasım ayından Ocak 2021’e kadar Marmaris İlçe Emniyet Müdürü olarak görev yapan Namık Söylemez, terfi ederek 1. Sınıf Emniyet Müdürü oldu ve bu kez de Polis Başmüfettişi ünvanıyla Emniyet Genel Müdürlüğü Teftiş Kurulu Başkanlığı bünyesinde çalışmak üzere, Marmaris’teki görevinden ayrıldı.”